Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már több mint egy éve szedek...

Már több mint egy éve szedek fogamzásgátlót (Yasminellét).7200 Ft-ba kerül 3 hónapra. Nagyon drágának tartom. Tudtok másik gyógyszert ajánlani, ami olcsóbb lenne?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmilyen panaszod, akkor nem ajánlom a váltást. Lehet mástól mellékhatásaid lennének, ugyanis nincs másik olyan tabletta, ami ugyanezeket a hatóanyagokat ugyanilyen mennyiségben tartalmazza.
2010. aug. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az abortusz ennél jóval drágább és kellemetlenebb is.

Én úgy gondolom havi 2500 forintot ez nekem megér.

2010. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Természetesen vannak fogamzásgátlók amik ennél olcsóbbak, viszont az orvos nem véletlenül írta fel ezt neked. Nyilvánvaló, hogy ez az a gyógyszer, ami a legközelebb áll a saját hormonháztartásodhoz, így teljesen feleslegesen kérdezősködsz itt, hiszen akárki akármit ajánl valószínűleg az a te szervezetednek nem a legmegfelelőbb.

Ha viszont nagyon váltani akarsz, akk azt mindenképpen egy NŐGYÓGYÁSSZAL beszéld meg!

2010. szept. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ki lehet váltani. Én régebben Mercilont szedtem, aminek 8400 ft volt az ára és amikor orvost váltottam, mondtam neki a problémámat, arról nem is beszélve , hogy a Mercilon köztes vérzéseket okozott. A doki felírt egy ugynevezett másolatot, ami ennek a gyógyszernek a tökéletes másolata a Sensonette, ami 4400 ft-ba kerül.Szóval én tuti váltanék.
2010. szept. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: Első vagyok. Egyrészt a Mercilon nem egyenlő a Sensonettel (Mercilon: 20 µg etinil-ösztradiol 150 µg dezogesztrel, Sensonette: 20 µg etinil-ösztradiol 75 µg gesztodén).

Másrészt neked azért is tudott újat adni, mert köztivérzésed volt (tehát más hatóanyagú gyógyszer volt javasolt).

Mivel a kérdezőnek nincsen semmilyen panasza, vszínűleg megfelelő neki a gyógyszer. És mint az első kommentemben leírtam, nincs olyan tabi, ami ugyanazt a hatóanyagot ugyanolyan mennyiségben tartalmazza.

De persze abban igazad van, hogy az orvosához kellene elmennie, és megbeszélni vele a problémát.

2010. szept. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!