Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csajok, Ti hogy vagytok...

Csajok, Ti hogy vagytok ezekkel a higiéniai dolgokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ideköltöztem a barátomhoz, és az anyukájához, nagy emeletes házuk van.

Engem ugy tanított anyukám, hogy a fehérneműt külön kell mosni a ruháktól.

És érdekes, hogy a barátom anyukája egybe mos mindent,igy lehet érezni is, hogyha ő mos, akkor nincsen olyan jó illata a ruháknak, de ha én mosok, ugye én mindent külön mosok, akkor ugy illatozik minden. :)

Én nem engedem meg, hogy a ruháimat összemossa a fehérneművel.

A barátom 10-15ezer ft-os ingjeit is igy mosta, gondoljatok már bele, nem durva?!

Ti hogy mostok?


2010. szept. 1. 14:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
természetesen egyben. nincs is anyni cuccom, hogy megérje külön mosni, 10 szem bugyival meg nem indítom el a gépet, mert az pazarlás. nem, szerintem nem durva, én is gépben mosom az inget minden mással együtt, csak színek szerint válogatok. egyedül a kényeseket mosom kézzel. mindenem jó illatú.
2010. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Aha, de ő még a feketével mossa a kék színeket is.

Nekünk mondjuk amugyis van több cuccunk, a páromnak, és nekem.

2010. szept. 1. 14:52
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a fehérneműk sose igényelnek külön mosást mert elég lenne őket 2x öblíteni kéz közt. De nálunk is 1be megy minden kivéve azokat a pólókat amiket csak kézzel lehet mosni.

Ha gondolod vállald át a muterjától a mosás 1részét. így moshatsz úgy ahogy neked jó.

18/F

2010. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Arról meg nem is beszélve, hogy ne legyen belőle baj, ha én külön mosom a fehérneműt, igy minden hónapban kifizetjük neki a vizet.
2010. szept. 1. 14:54
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább külön mosom őket,de az is igaz,amit az előző válaszoló írt-néhány bugyiért nem érdemes annyi vizet elhasználni...Ha sok van és félig lesz a mosógép,mehet külön:)
2010. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Azért azt sem tehetem meg, hogy kézzel mosom a bugyikat, gatyákat, hiszen azért van a mosógép. Meg mondom a vizet mi fizetjük.
2010. szept. 1. 14:56
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád azért tanította így, mert a FEHÉR-neműket tényleg külön szokás mosni a színes cuccoktól. A ruhák illatát a mosópor meg az öblítő befolyásolja, nem az, mit mivel mosol. (Max. a fehérítős mosószernek más illata van, mint a színesnek - bár én egyfélét használok.)

A ruhákat színek és hőfok szerint válogatjuk szét, nem úgy, hogy bugyi - nem bugyi. :)

2010. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Hát nem érted, itt nincs különválogatás, ő a feketéket a színes cuccokkal mossa. És nincs igazad, anyukám a bugyikat tényleg külön mossa a ruháktól, ahogyan én is.
2010. szept. 1. 15:02
 9/27 anonim ***** válasza:
69%
hát beszéld meg vele. de az biztos, hogy annyi minden másra el lehet költeni azt a pénzt, amit kidobtok így vízre. és még környezetszennyező is. alsóneműből elég sok van nekem is és páromnak is, de ha mindet beletenném a mosógépbe még akkor sem lenne tele(súlyra főleg nem). együtt mosva is ugyanolyan tiszta minden. biztos, hogy ilyenért én nem szórom ki a pénzt az ablakon, de ha megengedheted magadnak, akkor szólj neki, hogy a szennyesedet te mosod.
2010. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nem csak a mosópor meg az öblítő befolyásolja. Arielt használok, és Lenor öblítőt, és érdekes, hogy ha ő mos, ugyanezekkel, nem olyan illatosak a ruhák, mint ha én mosnám.

Különben nem érdekel, nem fizetünk sok vizet egyáltalán.

Én igy mosom, és kész.

2010. szept. 1. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!