Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most mit kellene tegyek?...

Most mit kellene tegyek? Orvos majd csak szerdán lesz

Figyelt kérdés

1 hete szedek fogamzásgátlót (mistral) és ma jelentkezett olyan problémám, hogy 12 körül begörcsölt a hasamalja és jobb oldalt középen. Pontosan olyan a fájdalom, mint amikor megjön, azt leszamítva, hogy nekem nem szokott közepén is fájni. A hasam meg van puffadva, de nem ettem ma semmi puffasztót, ráadásul ha kopogtatom óvatosan nincs olyan üreges hangja, mint amikor úgy van felfújódva. (ezt nehéz megfogalmazni)

Azt mondta a nőgyógyászom, hogy ne itt kérdezősködjek gyk-n, (mint mások is) , de nem tudok mást tenni, mivel csak szerdánként van gyermek nőgyógyász.

A fogamzásgátlót menstruációs görcsökre kaptam, mivel nagyon fáj a hasam amikor megjön. Nem hatott a fájdalomcsillapító, nehezen tudtam koncentrálni a mindennapos teendőimre nem beszélve az iskoláról, (nem szeretek hiányozni a suliból) de az iskolában elfeküdni nem tudok, vagy olyan pozíciókat felvenni amik kellemesek lennének. Így felkerestem édesanyámmal egy szakembert.

Szerintetek a fogamzásgátló mellékhatása lehet?

Ha igen, akkor folytassam a szedését?

Mit tegyek?

17l


2021. okt. 8. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Igen, a bogyó mellékhatása és folytasd a szedését. Kicsit megpiszkálja a hormonjaid, attól puffadsz.

Idő kell, még hozzászokik a szervezeted, általában 1-2 hónap.

2021. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Esetleg az ügyeletet tudnád hívni (úgyis hétvége van),hátha tudnak tanácsot adni.

Semmiképp ne az itteni válaszokra alapozz.

Amúgy meg gratulálok a dokinak,hogy a problémádra fogamzásgátlót írt.

2021. okt. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mi mást írt volna?

Mint írtam a fájdalomcsillapító nem hatott. Már úgy szedtem, hogy menszesz előtt 3 nappal reggel este 1 szemet. Minden nap vettem be kettőt. Ez se sokkal egészségesebb, ráadásul semmit nem ért.

Élek nemi-életet ezért ez is egy plusz védelemnek is elmegy.

2021. okt. 8. 21:09
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
A fogamzásgátló csak tüneti kezelésként jön szóba. Kellene endometrózis speciálistát keresni és kivizsgáltatni, pontosan mi okozza a bajt. Mert lehet akár endometrózis is mögötte.
2021. okt. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Èn endometriózisos vagyok, tehát nagyon tudok görcsölni. Ami nekem kicsit könnyít az, hogy egy donalgin ès két szem drotaverin ( görcsoldó) plusz melegítőpàrna. El nem múlik, csak elviselhető.
2021. okt. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32%
Tudjuk itt mindenki nőgyógyász. Apukám viszont tényleg az, és ő is írt fel fog.gátlót amikor tini voltam. Mert egyszerűen van ami fizikailag normális, mert mensis fájdalom, nem endometriózis meg amivel riogatnak mindenkit.. Neked sem fájt még úgy éveken át a hasad hogy minden első napon sugárban hánytál. Tudod van, akinek már a tüneti kezelés is egy álom! Amikor 3 hetente 2 napig hánysz és összesen havi 4-8 nap fáj a hasad, úgy, hogy a sport, de még egy kutyasétáltatás is tortúra, akkor egy tablettával szabályozott ciklus maga a menny... 25N Nekem az első 3 honapban össze-vissza volt pecsételésem, pedig 3 fajtá kipróbáltunk. A puffadás, libidóváltozás, étvágyváltozás, ezek nem akut dolgok, ha el tudod viselni akkor jobb megszokni a tabit aztán elmúlnak. Ha pl erős vádli fájdalmad lesz, az lehet trombózis, akkor érdemes ügyeletre menni. De ha csak kis kényelmetlenség, akkor jobb kivárni. :)
2021. okt. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!