Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Háziorvost lehet "váltani",...

Háziorvost lehet "váltani", vagy meg kell várni amíg nyugdíjba megy? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Ha levan írva valahová pontosan (nem jogi maszlagokkal körítve), akkor bocsánat, nem kerestem rá.


Az érdekelne főleg, hogy


1.Lehet-e váltani, csak úgy, vagy meg kell várni amíg az illető nyugdíjba megy, vagy ilyesmi.


2.Lehet-e ezt sunnyogva csinálni, mert nem akarom megbántani, mint orvos nagyon jó, csak ellehetetlenít egy dolgot, ami miatt (csak ezért) váltanék.



#váltás #háziorvos #beutaló kellene #de nem fog adni
2020. okt. 14. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze lehet,ha valaki elvállal.Nála bejelentkezel,aztán az új háziorvosod a régivel a többit elintézi,kartont stb átküldi neki.
2020. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen beutalo kellene? Csak haziorvos tudna ezt adni, biztosan? Csak emiatt nem eri meg valtani, ha mas nem, akkor elmesz maganba orvoshoz, es o majd beutal, allami helyre is tud, nem csak maganba. Csak hogy egy peldat irjak, engem ful-orr-gegesz utalt be allergia vizsgalatra, a haziorvos egyaltalan nem akart, mert szerinte ez nem egy szukseges vizsgalat. Egyebkent ugy tudom, hogy valthatsz orvost, ha a te korzetedben tobb is van. De ha a lakohelyedhez ez az egy orvos tartozik, na akkor nem tudom, hogy mukodik sajnos.
2020. okt. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2.


A rendelőben található pszichiáterhez szeretnék menni, előjegyzést intézem telefonon, de rögtön okoskodtak a recepciósok, hogy beutaló kell. Háziorvostól. Aki nem fog adni, mert egyrészt egyszer nagyon régen kértem egyet és akkor nem mentem el végül, másrészt azt fogja gondolni, hogy őt akarom kijátszani, mert nem írt fel altatót. Pedig nem, csak kellene csak kellene valami pszichológiai kezelés, mert az életem romokban van, a depresszió összes tünetével rendelkezem (ebből az egyik az, hogy nem tudok aludni egyáltalán), ráadásul egy drogfüggő lelkülete "él bennem", mint erre rá kellett jönnöm. És nem szeretném, ha ez később rosszabb szintekre emelné az életem. Bár sokkal rosszabb nem lehet.

2020. okt. 14. 19:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, és ezt miért nem lehet így elmondani a doktor úrnak, így, ahogy ide leírtad? Továbbá a pszichiátria nem beutaló köteles szóval a recepciósok szokás szerint idióták.
2020. okt. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A váltás egyébként úgy működik, hogy hivatalosan van egy háziorvos, akihez lakóhely szerint tartozol neki pár kivételtől eltekintve kötelessége fogadni, viszont te választhatsz bárkit bárhol az országban, akinek háziorvosi praxisa van, viszont ők visszautasíthatnak téged. A visszautasítás, elfogadás dolog, pedig masszívan pofára megy.
2020. okt. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4.


Reméltem, hogy valami ilyesmi lesz. Egyenlőre bemegyek nélküle majd - talonban tartok egy hazugságot, hogy azért nem tudtam kérni, mert jelenleg az orvosomhoz lehetetlen bejutni (és valóban, még telefonon sem lehet szinte elérni, élőben meg akkor a sor, hogy ennyien nem is tartózkodhatnak bent az SZTK épületben).


5.



Ebben a városban 6 háziorvos van, nem tudtam, hogy ezalapján szegregálják a betegeket. Nekem azért lett ő, mert a szüleimnek is ő volt az orvosa és 18-26 éves korom között szinte sosem jártam orvosnál, így pont nem érdekelt. De ez így most zavaró - egyrészt az egész orvosi rendszer katasztrófa, 1500 beteg tartozik itt 1-1 orvoshoz, kiszámolta valamelyik nagyokos, hogy valami 3 perc jutna minden betegre, ha csak a 10% jön el egy-egy műszakban.

2020. okt. 14. 20:21
 7/7 anonim ***** válasza:

"Reméltem, hogy valami ilyesmi lesz."


Én arra gondoltam, hogy a mostani orvosoddal is szerintem meg lehetne beszélni a problémát.


1500 beteg egy teljesen jól kezelhető mennyiség pláne városi viszonylatban. 2000 fő felett szokott túl naggyá válni a körzet. De megsúgom, hogy ennél csak rosszabb lesz, ugyanis egyre kevesebb háziorvos van, mert se a betegek se a kollégák nem becsülnek minket (én is az vagyok), pedig baromi fontos munkát végzünk.

2020. okt. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!