Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, szerintetek ez durva...

Lányok, szerintetek ez durva hajhullás? Vagy csak a szezonális őszi "vedlés"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az utóbbi 1-2 hétben jobban hullik a hajam, mint amúgy. Mindig is szokott azért, mert elég dús (fodrászom is mindig megjegyzi) de szembetűnőbb főleg mosáskor.

Fésülködéskor megszámoltam reggel a fesűből kb 20-25 szálat szedtem ki. Napközben is jön ki belőle valamennyi, sokat látok a földön. Most este mikor fésülködtem 10-et számoltam.

Ez szerintetek soknak számít nagyon?

Hajmosáskor most no comment.. szerintem akkor vagy 80-100 szál.



2021. okt. 9. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Ez nagyon durva, napi 10-15 szál lenne az egészséges mértékű hullás.

Ha nem akarsz idő előtt megkopaszodni akkor sürgősen tenned kéne valamit.

2021. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Normális. Úgy emlékeztem napi 100 körüli ami egy nap kihullhat, azért rákerestem és tényleg.


,,A legtöbb embernek nagyjából 100 ezer hajszál van a fején, ebből pedig átlagosan 100-125 szálat veszít el egy nap során. "


forrás:hazipatika.com

2021. okt. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. napi 10-15???

Azért azt nehezen hiszem én el.. Szerintem egy fésülködéssel mindenkinek kijön min.5-6 szál és napközben ennél még tuti több. Olyan 50-re azt mondanám talán..

Nekem napközbeni ha nem mosok hajat szerintem olyan 60-70 körül lehet, arra saccolnám. A hajmosásos ijeszt csak meg, de heti 1x mosok.

2021. okt. 9. 20:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszolónak van igaza. Napi 100-125 hajszál elvesztése teljesen normális. Hajmosásnál pedig mindenkinek több haja "hullik ki". Én a helyedben egyelőre valamilyen haj vitamint szednék. Ha a hajhullás rosszabbodik, akkor érdemes először a háziorvoshoz fordulni egy vérvétel miatt.
2021. okt. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!