Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy rendellenességgel...

Pajzsmirigy rendellenességgel küzdő nők, hogyan derült ki a problémátok (tünetek) és mivel kezelitek magatokat? Javult életetek minősége a kezelés elkezdése óta?

Figyelt kérdés
Elsősorban arra gondolok amikor a pajzsmirigy hormonok száma a normális szám alá esik

2021. okt. 10. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pajzsmirigy alulműködés okozhat hízást, fáradékonyságot, bőrszárazságot, székrekedést, hajhullást stb.

Laborvizsgálatot kell csinálni: TSH, T3, T4, anti-TPO szinteket kell nézetni.

Amennyiben az anti-TPO szint magas, tehát autoimmun pajzsmirigy gyulladásról van szó, akkor kerülni kell a jódot, tehát a jódozott só sem ajánlott. Érdemes lehet gluténérzékenységet is vizsgálni ebben az esetben, mert időnként társulhat hozzá. Ha gluténérzékenységet is kimutatnak, akkor a pajzsmirigy állapotán is javíthat a gluténmentes diéta, de ha nem, akkor felesleges diétázni.

A szerves szelén minden esetben jó hatással van a pajzsmirigy működésre.

Súlyosabb esetben pajzsmirigy hormon tartalmú gyógyszert kell szedni, amit az orvos ír fel, és ő segít beállítani a mennyiséget.

2021. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
67%

Nekem a doktor azt mondta életem végéig hormontablettát kell szedjek, mikor rákordeztem meddig kell szedni. Túl és alul is müködött, majd kinevettem azóta sem szedek semmit rá, ennek 20 éve vagy több, semmi bajom, igaz az eredmények néha jeleznek, de ennyi.

Akit pedig az orvos eléggé megijesztett, engem nem sikerült, az szedi a hormonokat és iszonyatosan néz ki tőle...


figyelem !! nem kell a példámat kötvetni!!! nem azért irtam le, csak, hogy milyen hatást indit el mikor a két-ség állapotában beküldenek a tudatalattidba egy olyan infót amit nem kellene...

2021. okt. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem terhesség alatt derült ki az alulműködés, semmi tünet nem volt, akkor még éppen kialakulóban volt. Azóta szedek rá gyógyszert (már 6 éve), semmi tünetem nem volt sokáig, csak kb 1 éve elkezdett túlműködni (erős szívdobogásom volt), akkor csökkentettük az adagot, de most megint jobban alulműködik (erős fáradtság jelentkezett), úgyhogy visszaálltam az eredeti adagra. A gyógyszernek semmi mellékhatását nem érzékelem.
2021. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!