Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációnál ez mitől függ?

Menstruációnál ez mitől függ?

Figyelt kérdés

Szerencsére sosem szenvedtem túlságosan a menstruáció miatt. Az volt a jellemző, hogy az előtte lévő kb. egy hétben több pattanás jött ki rajtam vagy nagyobbak, és feszültek a melleim. Az első napon pedig picit szokott görcsölni a hasam (de van, amikor nem) erre be szoktam venni egy fájdalomcsillapítót és hasmenésem szokott lenni.

Viszont most az elmúlt pár hónapban nem jött ki rajtam több pattanás és a mellem sem feszült, most meg újra. Pedig semmit nem változtattam az életmódomon sem, semmit nem csinálok másképp.

Hangulatbeli tüneteket egyelőre annyira még nem figyeltem meg, bár most kb. péntektől nagyon ingerlékeny vagyok, minden apróság felidegesít, többször is a sírás határán voltam az idegességtől és rosszabb is volt a hangulatom. Ma jött meg. Lehet menstruáció miatt volt, de az is igaz, hogy mostanában stresszes időszakom van.


Valamikor még menstruáció előtt megfigyeltem, hogy szinte mindig zabálni akartam és felzabáltam mindent, ma meg semmi étvágyam nem volt.

Olyan is előfordult kb 3x, hogy félidő tájékán pár napig barnás folyásom volt, de máskor meg nem.


Tehát mitől függ az, hogy hol vannak PMS tüneteim, hol nincsenek, ha semmit nem csinálok másképp?


18L



2021. okt. 12. 19:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Változik a szervezeted. 18 évesként még elég fiatal vagy ahhoz, hogy ezek a változások ne legyenek valami bajnak a tünetei.
2021. okt. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!