Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 49 éves vagyok. Fél éve már...

49 éves vagyok. Fél éve már nem menstruálok. És ma reggelre megjótt. Ez normális lehet? Májusban voltam nőgyógyásznál mindent rendben talált. A rákszűrésem is P2.

Figyelt kérdés
2021. okt. 16. 05:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Változtattál valamit az étkezési szokásaidon abban az időben? Volt esetleg egy stresszesebb időszakod, ami mostanában lejárt?

Ha ezekre nem a válasz akkor valószínű, hogy a menopauza lehet az oka. 45-55 éves kor között normális a ciklus kimaradás, akár hosszabb ideig is. A szervezeted az még próbálja fenntartani a petesejt érést, de már nem nagyon van tartaléka, ezért van az, hogy több hónapig kimarad, aztán egy "szerencsésebb" hónapban ismét megjön. Ha a doki mindent rendben talált akkor szerintem nincs miért aggódni.

2021. okt. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Lehet az oltás hozta ki.
2021. okt. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Az oltás NEM okoz fél éves ciklus kimaradást. Befolyásolhatja, ami azt jelenti, hogy késhet pár napot, esetleg egy hetet a menstruáció vagy bővebb lehet a vérzés, de nem okoz ekkora kimaradást. Erre vannak kutatások, utána lehet olvasni. Ha valaki nem elég tájékozott a témában, akkor inkább ne nyilvánítson véleményt.
2021. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Sokaknál előfordul.
2021. okt. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!