Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elég lenne a méhnyakrák szűrés?

Elég lenne a méhnyakrák szűrés?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy a volt partnerem velem egyidejűleg többekkel aktív szexuális életet élt. 2 és fél évig voltunk együtt, 4 hónapja szakítottunk. Orális szex közben nem használtunk óvszert, amúgy igen. Voltam nőgyógyásznál, aki azt mondta, hogy a rákszűrés eredményétől függ, hogy kell-e más vizsgálat. De ha a volt párom esetleg valamivel fertőzött az óvszer nélküli orál miatt nem fertőzhetett meg úgy, hogy a méhnyakrák szűrés nem mutatja ki? Keressek másik nőgyógyászt? Ez elég idős orvos, már nyugdíjas, csak manuális vizsgálat és kenetvétel volt, UH-t se csinált.
2021. okt. 19. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A rákszűrés nem nézi a nemi betegségeket, legfeljebb csak a HPV-t (az sincs mindenhol alapvetően benne). Nemibeteg-gondozóba kérj időpontot, ott tudsz egyéb szűrővizsgálatokat csináltatni.
2021. okt. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy magán nőgyógyász. Ahogy az első is írja, nem elég a rákszűrés. Én egy AIDS szűrést is megejtenék.
2021. okt. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Én pont ma kaptam meg a rákszűrés eredményét, csodálkoztam is. Régebben csak az orvosom értesített, ha eltérés volt. Most az EESZT-ben fenn van.

A rákszűrés eredményén kívül nézik gombákra, vírusokra, baktériumokra, parazitákra, valamint ha van gyulladás, azt is megállapítják.

2021. okt. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: De nem tenyésztést végeznek, hanem csak előfordul, hogy vannak olyan elváltozások, amik bizonyos kórokozókra UTALHATNAK. De egy rákszűrés nem alkalmas nemi betegségek szűrésére.

Chlamydiára, gonorrhoeára, mycoplasmára, ureaplasmára, HPV-re, esetleg HIV-re, szifiliszre érdemes szűrést végeztetni, ezeket a rűkszűrés nem feltétlen mutatja ki. (Sőt, általában nem).

2021. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

#4: Azt nem tudom, milyen kórokozókra nézték, de a végén ez szerepel:


Beavatkozás:

Kód Megnevezés Jelleg Darabszám Pontszám

25400 Vírus kimutatása fénymikroszkópos vizsgálattal V 1 134

27000 Gomba vizsgálata direkt kenetben V 1 205

2709D Parazita kimutatása festett készítményben V 1 268

29400 Diagnosztikus aspirációs/exfoliatív citológiai vizsgálat a szokásos

feldolgozási módszerrel

V 2 2714

29602 Diagnosztikus nőgyógyászati citológiai vizsgálat V 1 1093


Az elején meg:

Dg: P 2. gyulladás

Gomba:negatív

Baktérium:negatív

Protozoon:negatív

Vírus:negatív

2021. okt. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó: Nem tudom, ezt a kenetet hol vették, de ez nem általános eljárás.
2021. okt. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Pontosabban de, mert tulajdonképpen az egész kenetet megnézik fénymikroszkóppal, ami oda is van írva.

Egy gombafonalat vagy gombaspórát lehet látni a kenetben. Trichomonast is lehet látni a kenetben. HPV-re utalhatnak bizonyos sejtelváltozások, de nyilván magát a vírust nem lehet látni. A herpes is okozhat elváltozásokat a sejtekben, amik láthatók lehetnek, de a vírus maga nem.


Ha valaki kifejezetten STD szűrést akar, akkor bizony egy sima rákszűrés kevés, akkor is, ha nem jelölnek az értékelésnél gombát vagy valami kórokozót.

2021. okt. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az STD szűrésre kell beutaló, vagy csak időpontot kell kérni, mint a nőgyógyászhoz?
2021. okt. 19. 20:00
 9/10 anonim ***** válasza:
2021. okt. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kiké?
2021. okt. 19. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!