Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi mennyiségű szőr számít...

Mennyi mennyiségű szőr számít gyanúsnak a nőknél? (hormon probléma)

Figyelt kérdés
Mikor kell gyanakodni hogy valakinél hormon probléma áll fent? Olyan helyeken van sötét, fekete szőrszálaim ahol nem kellene, és zavaró. A fekete szőrszálakat csipesszel kiszedem de a hosszú barna szőrszálakból rengeteg van, az egy örökkévalóság lenne. Kezdem unni a csipeszelgetést, és jó lenne a probléma okát megszüntetni. Mi az a mennyiségű szőr ami jelezhet hormon problémát?

2021. okt. 22. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha állon, bajusznál erős, sötét szőr van, mindenképp ki kell vizsgáltatni. (Bajusznál érdemes gyantázni.)
2021. okt. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A szám felett is van, de ott egyelőre csak barna/szürke színnel. És inkább csak a szám sarkai felett feltűnőbb.


Fehér bőröm sötét hajam van, ami miatt nehezen tudom megítélni, hogy ezt szükséges-e kivizsgáltatni. Illetve elég háziorvoshoz menni vagy ennek magánrendelésen kell utánna járni? Nem szívesen fizetnék egy rakat pénzt érte, úgyhogy ha lehet azt mellőzném.

2021. okt. 22. 10:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit írsz, az még simán lehet normális. Máshol is van rendellenes szőr?
2021. okt. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha évek óta olyan, akkor nem kell vele foglalkozni.


Van aki normális hormonszint mellett is szőrösebb típus.

Fehér bőr mellett meg jó hogy feltűnőbb a sötét szőr.

2021. okt. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]


A hasam pl ilyesmi ami a gyengébb szőrszálakat illeti. Kb 5-6 erős fekete szokott ehhez jönni.

2021. okt. 22. 11:14
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Ez még nem jelent semmit,bár mostanában mindig ezzel riogatnak. Én ettől jóval szőrösebb vagyok,voltam vizsgálaton,minden értékem rendben van. A doki mondta,hogy ha lenne probléma és gyógyszerrel helyre tennék az értékeket, a meglévő szőr már így is,úgy is megmaradna,max nem szőrösödik tovább.
2021. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már megér egy kivizsgálást. Annyira rossz nálatok az SZTK, vagy miért csak magándokiban gondolkozol?
2021. okt. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvost kérdezd meg, érdemes-e ezzel kivizsgálásra menni. Nem kell magánba, mivel nem SOS kezelendő (ha kezelendő egyáltalán), így kivárhatod, hogy sztk alapon vizsgáljanak ki. Elküld majd endokrinológiára, ott is megnéznek, lesz vérvétel, és az eredménytől függően további vizsgálatok vagy kezelés.

Nekem sokkal durvább a szőrösödésem, de nálunk pl ez családi dolog, apai ágon minden nő szőrös (apukámnak is nagyon erős a szőrzete, de az nyilván nem feltűnő annyira, mint egy nőn), azért én is voltam dokinál, de nálam nem találtak eltérést.

Hosszú távon, ha nem hormonális eredetű, villanófényes szőrtelenítést kipróbálhatsz esetleg kozmetikussal, a világos bőröddel biztos, hogy jó eredményű lesz (bár ne számíts ettől se örök megoldásra, de ideig-óráig nem kell majd foglalkoznod vele).

Végső soron pedig próbálj megbékélni vele, ne hagyd, hogy emiatt rossz érzéseid legyenek. 😊

2021. okt. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!