Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rákszűrés eredmény értékelés?

Rákszűrés eredmény értékelés?

Figyelt kérdés

3 hét múlva megyek az orvoshoz, de már megjött az eredmény.


Bethesda módszerrel készült, a kenet jól értelmezhető és negatív. Semmi nincs bejelölve, hpv mondjuk vagy egyéb elváltozás, gomba, vírusok stb. Nincs ráírva hpv gyanú sem.


Annyi viszont be van jelölve hogy gyulladás van és új szűrés kell 6 hónap múlva.


Ez kicsit ijesztő!


Valakinek volt már ilyen? Milyen gyulladás lehet? Miért kell a szoros 6 hós kontroll?



2021. okt. 22. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Nekem most van, de nekem az van írva, hogy ismétlés kezelés után. Pénteken voltam nőgyógyásznál, azt mondta, ez azt jelenti, hogy sejtszintű a gyulladás (ő nem látott semmit, és tünetem sincs).

Nem minden kórokozót néznek rákszűréskor.

Ha csak fél év múlva kell ismételni, az azt jelenti nagy valószínűséggel, hogy kismértékű a gyulladás, de már valamilyen formában zavarhatja a kiértékelést. Szerintem egyáltalán nem ijesztő.

2021. okt. 23. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Semmi ijesztő nincs, ez a rutin. Kapsz kezelést a gyulladásra.
2021. okt. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm! De akkor most zavarja az értékelést vagy nem? Mert egyértelműen rámondták, hogy negatív és értelmezhető. Meg akkor amik nem lettek bejelölve az már TUTI hogy nincs?

Nekem sem látott semmit az orvos a vizsgálat során.


Elnézést, első rákszűrésem volt.

2021. okt. 23. 09:07
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: Nálam odaírták, mint zavaró tényezőt, de nekem vissza is kellett mennem, és kezelés után ismétlés lesz.

Itt részletesen le van írva minden, adhat támpontot. De az orvos úgyis elmond mindent, ne aggódj, komoly baj nincs.


[link]


"Meg akkor amik nem lettek bejelölve az már TUTI hogy nincs?"

Azok nincsennek, amiket néznek. De lehet olyan kórokozó, amit nem néznek. Nem minden kórokozóra ellenőriznek.

2021. okt. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!