Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van aki rendszeresen szedi a...

Van aki rendszeresen szedi a Gynophilust?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos mióta fogamzásgátlót szedek elég sűrűn előfordulnak nálam intim fertőzések.


Olvastam, hogy sokan rendszeresen szeditek megelőzésre. Ez valóban igaz?

És ha igen akkor milyen sűrűséggel és mennyit használtok? Segît?



2021. okt. 30. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Ha sűrűn előfordul intim fertőzés, akkor ki kell deríteni az okát. Pl. amikor tüneteid vannak, akkor tenyésztéses vizsgálatot kell csinálni és nemcsak téged, hanem a partneredet is kezelni kell és a teljes kezelés alatt tilos a nemi élet minden formája. A fehérneműket, törölközőket magas hőfokon kell mosni. Ha ez sem segít, akkor váltani kell más fogamzásgátlóra, vagy eleve másik fogamzásgátlási módszert kell alkalmazni.

Hiába használsz hüvelyflóra helyreállítót, az sem jó örökké használni. Ha rád ilyen hatással a tabletta, váltani kell. Vagy tablettát vagy védekezési módszert.

2021. okt. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne nőgyógyásszal konzultálnod erről, mert szerintem eléggé tönkre lehet tenni a hüvelyflórádat, ha állandóan ilyen kúpokat használsz. Lehet javasolna mellé valamilyen étrendet/szájon át szedhető probiotikumot, amivel felváltva használhatsz kúpot vagy esetleg másik fogamzásgátlót. Én egyébként bár nem szedek fogamzásgátlót, szoktam használni ilyen készítményeket, konkrétan ezt is, de én csak abban az esetben, ha antibiotikumot használok, főleg felfázáskor, olyankor végigszedem azt az 1 dobozt, ami van és utána nem, csak, ha megint előjön.
2021. okt. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
67%

Fogamzásgátlót szedek, most fogom abbahagyni, pont amiatt, mert most már két-három havonta kijön valami fertőzés. Szokott lenni tenyésztés, természetesen nem szexelünk olyankor, fehérneműt fertőtlenítek, magas hőfokon mosok, illatmentes papírral törlöm magam még fürdés után is, de már annyira szétcs.sződött a hüvelyflórám, hogy muszáj abbahagyni.

Én gynophilust használtam egyébként, általában az új levél első hetében és a szünet héten nem, egyébként este egyet. Eleinte volt többször pár hónap amikor nem volt problémám, de hogy attól-e, vagy nem, azt nem tudom. Egyébként azt tapasztaltam, hogy bizonyos idő után mindegy volt, hogy használok vagy sem, ugyanúgy előjön. Hosszú távon szerintem se jók ezek.

2021. okt. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!