Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Teljes védelmet nyújt így a...

Teljes védelmet nyújt így a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

9 éve szedek fogamzásgátlót, ezidő alatt csak a márkáján változtatott a nőgyógyászom, az erősségén nem.

Az utóbbi időben pecsétlő vérzésem volt több alkalommal is két menstruáció között, ezért úgy döntött az orvos, hogy itt az ideje erősebb és egy kicsit másabb fogamzásgátlót felírnia. Ezt az új fogamzásgátlót 2 hét múlva fogom elkezdeni szedni.

A kérdésem az lenne, hogy addig is védve vagyok a régi gyógyszer által vagy lehet, hogy az már nem nyújt akkora védelmet, mint kellene? Sajnos ezt elfelejtettem megkérdezni a dokitól és nem tudom felhívni, hogy megkérdezzem.



2021. nov. 1. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem nyújt teljes védelmet, csak az, ha nem élsz nemi életet.
2021. nov. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amennyire eddig is védett voltál, annyira védett vagy.


A tabletta nem nyújt "teljes védelmet", azt csak a szexmentes élet ad.


Ha valaki jól szedi a gyógyszert, akkor a teherbeesés esélye 1% körül van, tehát nem nulla. Erre nem lehet azt mondani, hogy teljes védelem.

2021. nov. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy semmi nem nyújt 100%-os védelmet, nem így értettem, rossz volt a megfogalmazásom.

Úgy értettem, hogy csökkenhetett-e a védettsége ahhoz képest mondjuk, mint mikor elkezdtem szedni, 9 éve.

2021. nov. 1. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!