Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy és kik találták ki azt a...

Hogy és kik találták ki azt a hülyeséget, hogy egy nő egy menstruáció alatt kb. 3-4 evőkanálnyi vért "produkál"?

Figyelt kérdés

Amior iskolában volt felvilágosítás, akkor is ezt a pár kanálnyi mennyiséget mondta a védőnő ha online rákeresel valamelyik egészséggel kapcsolatos oldalon, oda is ez van írva. Már több lányt is megkérdeztem erről és egyikünk sem érti, hogy ezt mégis ki találta ki, ez a 4 kanálnyi vér még 1 db betétet sem töltene fel.


Mégis miért terjesztik ezt a hülyeséget?! Komolyan nem tudom felfogni.


2021. nov. 2. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ez ilyen "elfogadott", körülbelüli érték.


Olyan, mint amikor azzal jönnek, hogy egy nap egy átlagos ember x mennyiséget vizel. Ha leméred biztos nem annyi lesz, maximum közel áll hozzá.

2021. nov. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ugye mekkora kanál...
2021. nov. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki talalta ki, de nem biztos, hogy messze all a valosagtol, bar ki mennyire verzik ugye, ez is tok eltero. Amig betetet hasznaltam, en is ugy ereztem,hogy tok sokat verzek, de amiota kelyhezek, azt latom, hogy valojaban nem.

Egyebkent en meg soha nem hallottam vagy olvastam ezt a 4 evokanalas dolgot meg sehol :D

2021. nov. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Fogamzásgátló szedés mellett volt némelyik nap ennyi, viszont már régóta nem szedek, azóta egy cumani. Valami őrült nagyméretű merőkanál lehet akkor, vagy nem tudom 😀. Szerintem simán vesz>tek több, mint fél liter vért is azokon a napokon, nyálkahártyadarabokkal együttvéve. Többször holtan vizsgálaton, különböző orvosoknál, de semmi szervi eltérést nem találtak, fájdalmam sincs, így működök. Az első két nap katasztrófa, a többi 3 csak tisztasági betétes, de mindig azt kívánom, bár eloszlana normálisabban az 5 nap. Szerintem a 4 evőkanálnyi mennyiség nem releváns, a legtöbb barátnőm, kollégám is ennél jóval többről számolt be, mikor erről beszélgettünk. Szeretik kozmetikázni sok helyen a női dolgokat, de van az egy izmos 3-4-5 deciliter veszteség. Ezért adhatunk vért is kevesebbszer.
2021. nov. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem hülyeség. A vér meghökkentően erősen színez, de maga a mennyiség nem sok.
2021. nov. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem hülyeség. Én amikor még betétet használtam azt gondoltam milyen sok a menstruációm, de mióta kelyhet használok egyáltalán nem tűnik soknak. Nekem egész nap bent van a kehely és akkor telik meg 3/4-ig, szóval az a 4 evokanal az én esetemben szerintem reális, ez nyilván attól is függ ki mennyit menstruál, de a betéten teljesen máshogy látszik a vérzés.
2021. nov. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valahol a kettő közt van az igazság:

Van az, amit előttem is írtak többen, hogy a betéten sokkal többnek tűnik. (Én fél-egy evőkanálnak saccolom egy betét kapacitását. De a tamponoknak is kb. 8-16 gramm! a kapacitásuk, az nem olyan sok)

Meg még az is van, hogy elég sokan (minden 5. nő) szenved túl erős vérzéstől. Rájuk valóban nem igaz a 4 evőkanálnyi mennyiség. (Ha gyakran, pár óra alatt átázol, akár tampon+betét mellett. Vagy problémát jelent végig aluldni az éjszakát "baleset" nélkül, akkor lehet, hogy te is közéjük tartozol)

2021. nov. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A menstruációs folyadék nem 100% vér. Úgy emlékszem ez a mennyiség a vérre vonatkozik. De egyébként én kelyhet használok, így nagyjából látom mennyit vérzek. A kehelybe összesen kb. 60 ml kerül egy ciklus alatt, plusz valamennyi a mosdóba/zuhanyzáskor. Összesen 80-at saccolnék. 6 napos menstruációm 2 erős nappal.

4 evőkanál hivatalosan 60 ml, szóval ez alapján az összes folyadékra is igaz lehet.

2021. nov. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ezt az evőkanalas dolgot is hallottam már, úgy ahogy írod, 4 evőkanál elvileg 60 ml, de négy evőkanál valójában nem 60 ml, egy evőkanél még 3 ml. Szóval ezt a baromságot sem értem.


Demonstráció: https://www.youtube.com/watch?v=J381alL_r6o

2021. nov. 9. 00:44
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
A 3 ml az a mokkáskanál. ;)
2021. nov. 9. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!