Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyászom nem tud a...

A nőgyógyászom nem tud a felhőbe felrakni receptet. A háziorvosom felírja a gyógyszerem így?

Figyelt kérdés

Mindig nőgyógyásszal irattam fel a fogamzásgátlót. Ma voltam receptért. Mondja az asszisztens, hogy már nem fog tudni adni papír alapú receptet mert nem szabályos és ők ott nem tudtak a felhőbe se felrakni, kérjek a háziorvostól.

A háziorvos ilyennel fogad ebben a vírusos helyzetben? Mert kérdeztem a nőgyógyász asszisztensét, hogy mi kell ehhez. Annyit mondott mutassam meg a kezelőlapom, vagy mondjam meg hogy mit szedek.

Akkor csak hívjam fel a háziorvosom? Az a baj nem is ismerem, mert sosem vagyok beteg. Nem járok oda.

Nektek hogy adják ki a gyógyszert?

N



2021. nov. 11. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvosi rendelet perpill rendesen működik, bemehetsz, mint bármikor máskor. Bemész, azt csinálod amit az asszisztens mondott és ennyi. Tök mindegy, hogy ismered-e az orvost, ha az háziorvosod, akkor benne vagy a számítógépes rendszerben.
2021. nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

KAMU.

Ma kaptam a neurológián egy papír alapú receptet, már ki is váltottam.

"és ők ott nem tudtak a felhőbe se felrakni" Na, ez meg a másik KAMU.

"vagy mondjam meg hogy mit szedek" Nos, ez a harmadik KAMU.

Nem bemondás alapján működik.

2021. nov. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy igen, tényleg kamu, szabályos papír alapú receptet kapni, én júliusban a fogorvostól is kaptam és múlt héten az orvosi ügyeleten is papír alapút kaptam. Szóval adhatnának papír alapút, csak úgy döntöttek, hogy ezentúl nem fognak. Hogy felhőbe miért nem akartak felrakni, azt nem tudom, valamiért próbálják a dolgukat áthárítani a háziorvosodra.
2021. nov. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Istenem. Miért lenne kamu? Egyből mondtam a páromnak is, hogy ez volt és meg volt lepődve, hogy nem adnak ki receptet. Annyira gáz amit itt műveltek. Ki a franc kamuzna ezekben?

Én is kaptam még ma papír alapút, de azt mondta az asszisztens, hogy többet ne menjek, mert nem fognak adni.

Ráadásul semmilyen papírt nem kaptak tőlük, ami alátámasztaná, hogy igen ezt szedem. Oké van kezelési lapom, amire 4 évvel ezelőtt írta az orvosom, hogy elkezdtem szedni a fogamzásgátlót.

Gondolom azt sem hiszitek el, hogy az asszisztensnél nincsen számítógép. Biztos ezért nem rakják fel a felhőbe.

Eddig úgy volt, hogy bementem, mondtam kéne egy ilyen recept, az asszisztens hozta is ki. Nem kértek se nevet, se kezelési lapot pedig mindig viszem magammal. Azt sem tudták kinek adják ki a receptet.

Nem tudom mit csináljak. Tényleg nem tudom mi a menete. Az asszisztens azzal a szöveggel le akart rázni láttam, hogy mondjam meg a háziorvosnak.

Attól, hogy 26x leírjátok, hogy kamu, nem vagyok előrébb.

2021. nov. 11. 21:51
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy mondta nekem, hogy ezt a típust még most fel tudják írni, de a többit már nem, mert nem szabályos.
2021. nov. 11. 21:52
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Se az első válaszoló, se én nem azt írtuk, hogy te kamuzol, hanem, hogy a nőgyógyászaton kamuznak. Az én válaszomban pedig ez teljesen egyértelműen meg volt fogalmazva, nem volt kétértelmű amit írtam.
2021. nov. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ők se kamuznak, mert valóban eddig se írtak fel a felhőbe receptet.

Akkor januárban vagy februárban majd felkeresem a háziorvost és megkérdezem hogy megy ez.

2021. nov. 11. 22:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos szokta nekem is felírni, mert a nőgyógyászomat nehéz volt elérni telefonon, egyszerűbb volt így. Igaz, kb. 5 évente egyszer lát szerencsére, de minden további nélkül felírta mindig.

Telefonáltam, elmondtam mit szeretnék, tőlem az égvilágon semmit nem kért, de úgy tudom, elvileg kellene hozzá rákszűrés eredmény. Bár, elvileg azt is meg tudják nézni elektronikusan.

2021. nov. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8: De szuper! Köszönöm a válaszod!:) Ha kell hozzá rákszűrés eredmény, az sem gond nekem. Csak írják fel.


Bár a párom azt mondta lehet nem ártana nőgyógyászt váltanom.

2021. nov. 12. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!