Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mirena spirálról valakinek...

Mirena spirálról valakinek tapasztalata van, mert tartok tőle...?

Figyelt kérdés

Sajnos fel kell, hogy tegyék a hónap végén, mert nagyon erős lett a vérzésem, nem normális szinten. Valószínűleg a koronavírus utáni Medrol terápia bekavart a hormonrendszerembe, és most elkapott a korai klimax. 38 éves vagyok.


2013-2014-ben szedtem fogamzásgátlót, de nagyon erős mellékhatásai voltak, valamint az abbahagyása után 1.5 évig volt hormonzavarom.


Ezért félek a hormonos spiráltól. De a doki szerint ez az 1 megoldás van. Nem kaparhatnak meg minden hónapban.... :(


Nektek milyen mellékhatást okozott? Írták fel valakinek hormonzavarra?


2021. nov. 11. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hormonzavarra sosem a hormonos fogamzásgátló a megoldás... Ez csak elfedi a tüneteket (vagy épp újakat hoz elő, én sok rosszat hallottam a spirálokról).

Én kikérném egy másik orvos véleményét is.

2021. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nagyon szörnyű volt, már párszor beszámoltam róla itt. Ciszták, nem múló gombafertőzés, több hetes vérzések. Egy csomó pénzbe és kellemetlenségbe került.

Összességében végül is talán annyit mondhatok, hogy helyre álltam utána, maradandó kárt nem okozott. Csak emiatt mondom, hogy meg lehet próbálni, mert egyrészt hátha te szerencsésebb leszel, másrészt pedig biztos a mostani állapot se ideális

2021. nov. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!