Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi tortenhet a nogyogyasznal?

Mi tortenhet a nogyogyasznal?

Figyelt kérdés
18 eves vagyok. Par hete eszrevettem egy nagyobb csomot az egyik mellemben. Szoltam anyanak hogy ez van. Azt mondta nogyogyasz. De gondolvan en elsore ez ide tartozik? Foglalkozik ilyennek a nogyogyasz? Es ha igen mi tortenik ilyen fajta vizsgalaton? Megnez odalent is? Meg sosem voltam, es rettegek.
2021. nov. 12. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Nem nőgyógyászat, mammográfia!


De előfordulhat, hogy a nőgyógyász ír beutalót a mammográfiai szakrendelésre. Összefüggő, egymást átfedő szakterület mind a kettő.


A nőgyógyász a nemi szerveidet - hüvely, méhnyak, petefészek, petevezeték, stb. - vizsgálja, feltárja.


De ahogy korábban jeleztem, jogosult arra, hogy írjon beutalót neked mammográfiai szakrendelésre!


Az emlőkben (mellekben) található elváltozással ők foglalkoznak. Ultrahang szokott ott lenni és röntgengép, ami átvilágít, mint a tüdőszűrésnél.

2021. nov. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Persze, hogy foglalkozik az ilyen problémákkal. Meg fogja tapogatni, esetleg ultrahangos vizsgálatot is ajánlhat. Mammográfiához szerintem még fiatal vagy.

De egyáltalán nem kell rosszra gondolni, ezek általában ártalmatlan duzzanatok, a ciklussal járó hormonális változásokkal jönnek-mennek.


Ha indokoltnak tartja, akkor végezhet más vizsgálatot is, ilyen idős korban egyébként sem árt átesni a rutin nőgyógyászati ellenőrzésen.

Egyáltalán nem szörnyű a dolog, nem kell paráznod tőle. Maximum kicsit kellemetlen lehet.

2021. nov. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Hát én is mellszűrésre mennék. Felhívnám a haziorvost és megmondanám neki a panaszom. Adna egy beutalót ultrahangra
2021. nov. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A mell nem nőgyógyászati szakterület!

Nekem minden vizsgálat nélkül ráírta a papíromra, hogy mammográfiai vizsgálat javasolt, a háziorvos adott beutalót.

Ha édesanyád ragaszkodik nőgyógyászhoz, akkor sem fog megvizsgálni (hüvelyen keresztül), ha te nem kéred, csak a panaszaid nézi.

2021. nov. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Ha a nőgyógyász kézzel ki tud tapintani valamit, akko rmár régen rossz. Mammográfiára nem, inkább ultrahangra kellene menni. A körzeti orvos ad beutalót. Vagy mész magánhoz. 99%-ban ártalmatlan múló dolgok.
2021. nov. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a kiigazitast es a biztatast.
2021. nov. 13. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!