Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Éjszakai bepisilés felnőttként...

Éjszakai bepisilés felnőttként. Veletek is megesett már?

Figyelt kérdés

Valószínűleg rossz a kategória, de nem tudom, hova írhatnám ki.

20 éves lány vagyok, és ma hajnalban arra ébredtem, hogy bepisiltem. Emlékszem, hogy valami fura, ezzel kapcsolatos álmom volt, hogy pisilnem kell, ami máskor is előfordult már, de mindig fel szoktam rá ébredni időben, és akkor el szoktam menni egyből WC-re. Most nem volt sajnos ilyen szerencsés a helyzet.

Sajnos eléggé felfázós vagyok, lehet, hogy most is valami ilyesmi kezdődik, plusz eléggé stresszes vagyok mostanában, ma különösen rosszul aludtam, ez is lehet az oka. Este elég sokat is ittam, ráadásul alkoholt is, de nem voltam még csak spicces sem, vagy bármi ilyesmi, legalábbis nem éreztem magam annak.

Mindenesetre nem történ velem ilyen az elmúlt 7-8 évben, most kicsit aggódom emiatt, hogy lehet, valami komoly dolog áll a háttérben.

Veletek volt már ilyen? Van okom aggódni, vagy betudható ez egy egyalkalmas balesetnek?

Előre is köszönöm a válaszokat, kérlek, nyugtassatok meg, ha tudtok!

20/l



2021. nov. 15. 06:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el, egy alkalom nem alkalom. De ha belátható időn belül még kétszer előfordul, akkor menj orvoshoz.
2021. nov. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

30 éves vagyok, ilyen még sosem volt (akkor sem, ha reggel úgy ébredtem, hogy menten bepisilek).


Viszont az 1-es válaszolónak igaza van. Ha velem lenne 1 alkalommal, biztosan nem tulajdonítanék neki nagyobb jelentőséget, ez van, biztosan előfordult már mással is. Viszont ha a következő hetekben ismét előfordulna, akkor azért egy orvost megkérdeznék.


De tuti nincsen semmi probléma, ne aggódj :)

2021. nov. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Túlsúlyos vagy?
2021. nov. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok, normális a súlyom teljesen.
2021. nov. 15. 07:41
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Akkor javaslom, hogy csörgesd meg ma a háziorvosod! Nagy eséllyel tényleg egy húgyúti fertőzés kezdete
2021. nov. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Nekem kb havonta előfordul. Főleg amikor 4-6 liternél több sört iszok délután. Nálam ilyen alvajárás féle szerűség van. Volt hogy úgy jöttem képbe, hogy azt hittem egy bokorba pisálok, közben meg a sötétben egy fotelra. Viszont nálam az alkohol váltja ezt ki. Csak attól vagyok úgy hogy felébredek, de nem térek magamhoz, és általában vissza is alszok.
2021. nov. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
6-os vagyok 36/F
2021. nov. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
26 éves vagyok (lány), nekem ismert idegrendszeri alapú rendellenességem van. Nincs túlsúlyom, és kívülről senki meg nem mondaná. Se külsőre, se belsőre, mondhatni "mind a tíz ujjamra gyűrűt húzhatnék". Nekem sajnos rendszeres az ilyesmi már régóta. Nem a világvége nyilván, de érdemes kivizsgáltatni a biztonság kedvéért. Hányszor fordult elő? Első lépés a háziorvos.
2021. nov. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Volt húgyúti fertőzésem, az nem ilyen. Ha egyszeri alkalom, akkor nem csinálnék belőle ügyet.


Gondolom nagyon kellett pisilned, ezért az agyad elintézte, hogy kijöjjön a felesleg és ne fájjon a hasad, mert nem ébredtél fel.

2021. nov. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%
használj mostantól betétet éjszakánként.
2021. nov. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!