Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lipoödéma, zsírödéma. Érdemes...

Lipoödéma, zsírödéma. Érdemes kivizsgáltatni, vagy az egészségügy most nem elérhető ilyesmire?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta rendszeresen kapom a megjegyzéseket, hogy milyen vaskos lábaim vannak. Aztán persze hogy apától örököltem ezt az alkatot, ami lehet tényleg így van. De nem hagy nyugodni a gondolat, hogy a vaskos láb-vaskor karok kombó nem lehet-e lipoödéma. És nő vagyok, szóval nyilván nincs férfias alkatom, de apunál is a zsíros kar-alapból is vaskos vádli megvolt mindig.


A combom és a karom is narancsbőrös amúgy, érezhető bogok vannak benne. Azért karnál ez durva, 25 éves vagyok. :( Az ízületeim lazák, ami szintén lehet lipoödéma tünet.


És tudom, le kéne dobni 15 kilót, mert mondjuk 70 kiló helyett 55-nek illene lennem, de a problémás területeket vékonyabban sem szerettem. :(

Anya szerint lefogyhatok, ezek az arányok akkor is maradnának.


És engem tényleg nagyon zavar, hogy anyai ágon nincs 1 nő sem, aki hasonló zsíreloszlással küzdene, mert anyának is normális karjai vannak.


De neki beszélhetek, szerinte jó dolog a husi. XD


Nem hiszem, hogy tb alapon fogadna ilyen kérdéssel az egészségügy, pedig érdekelne egy kivizsgálás.



#hízás #nő #túlsúly #Lipoödéma
2021. nov. 19. 00:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Phlebologiai szakrendelésen foglalkoznak lipoedema kivizsgálásával (TB-re). Nem tudom, hogy a vírushelyzet miatt működnek-e még ezek a rendelések, de utána tudsz nézni, hogy a lakóhelyedhez közel hol van ilyen rendelés.
2021. nov. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!