Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló után egy évvel...

Fogamzásgátló után egy évvel még mindig gyenge menzesz. Érdemes kivizsgáltatni?

Figyelt kérdés

Tavaly október-november tájékán álltam le a fogamzásgátlóval. Elég hosszú időn át, hat éven keresztül szedtem. Abbahagyáskor kapcsolt a szervezetem egyből, meg is jött rendesen egy hónapra, és azóta is rendszeres. Viszont a mennyisége a töredéke annak, ami a gyógyszer előtti időben volt, és 2-3 nap alatt el is múlik. Nőgyógyász szerint semmi bajom, a nyálkahártya is normális vastagságú, szerinte örüljek neki. viszont mindenhol azt olvasom, hogy komoly hormonális bajt jelezhet az ilyen menstruáció.

Volt már valakinek ilyen, vagy lehet ez a gyógyszer utohatasa?



2021. nov. 19. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Es milyen komoly hormonalis bajt olvastal?

Ha rendszeres a verzes, akkormax strukturalis elteres miatt szokott ilyen lenni. Pl. ha valakinek volt 8 darab terhességmegszakítása és tele van össenövéssel a méhe.

Ha neked nem volt semmilyen méhen belüli beavatkozásod, akkor jó eséllyel az orvosodnak van igaza és örülj neki.

2021. nov. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%
Az orvos már kivizsgált és megmondta, hogy semmi bajod. Hipochondriás vagy.
2021. nov. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazából hormonzavarokat írnak, pajzsmiriggyel kapcsolatos főleg. A nődoki ugye szervileg minden rendben talált, de vérvétel, hormonszint nem lett megnézve. Ha másnak is volt ilyen, érdekel, mennyi "türelmi idő" adható a szervezetnek a gyógyszer abbahagyása után.

Egyes - nem volt ilyen beavatkozásom soha.

Kettes - igen, hipochonder vagyok. :) Viszont a mostani 2 napos semminek köze nincs ahhoz a vérzéshez, amit megszoktam a gyógyszer előttről, és sehol nem láttam arra utaló infót, hogy ez nem így rendben lenne.

2021. nov. 19. 13:20
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
Hormonális problémák jellemzően rendszertelen vérzést okoznak, nem gyengét. Szerintem ha semmi más panaszod nincs és rendszeres a vérzés, akkor totál feleslegesen idegesíted magad.
2021. nov. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!