Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma is "cikibbnek" számít a...

Ma is "cikibbnek" számít a tinik körében a betét a tamponnal szemben?

Figyelt kérdés
Amikor tini voltam, kb 15 évvel ezelőtt, szinte cink volt ha valaki betétet használt. Mindig a tampon volt a "menő" a lányok körében. Most is így van ez? Mi a "divat" mostanában?

2021. nov. 15. 15:12
1 2
 1/20 anonim válasza:
63%
Szerintem inkább a betét, mint a tampon..
2021. nov. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
#1 mármint?
2021. nov. 15. 15:28
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, az 1. azt írja, hogy inkább használ betétet, mint tampont.
2021. nov. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
köszi
2021. nov. 15. 15:50
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Most elképzelem a dolgot...


Juliska felszólal a többiek előtt: nekem Ub tamponom van! Előhúz egyet, a többiek pedig vérszemet kapnak, ám a tömegből előbukkan Ildikó, aki előránt a farzsebéből egy Always betétet, kicsomagolja és Juliska homlokára ragasztja. Már éppen kezd borsossá válni a hangulat, mire Margit előránt egy intim tölcsért, felmutatja, és akár a szabadságszobor, ott áll kezében a tölcsérrel. Ekkor heves vita alakul ki, csak úgy röpködnek a tamponok és a betétek, sőt még egy spirál is valahogyan előkerül, majd hirtelen megjelenik egy hölgyemény, akit még sosem látott senki. Felmutatja az ambuláns lapját, miszerint kipakoltatta magát, hogy orrba szájba, bármikor tudjon khm, repülőt hajtogatni. Ekkor csend lesz. A tamponok rezzenéstelenül vigyázzba állnak, a betétek pedig a földre tapadnak. Majd nyertes alanyunk szépen lassan, emelt fővel elsétál, s eltűnik a félhomályban.

2021. nov. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy cikibbnek számítana.

Nem is értem, 15 éve miért volt cikibb?

2021. nov. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Bele gondolva számomra a betét cikibb volt mindig most is az. Olyan mint egy pelenka kényelmetlen recseg stb.
2021. nov. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
14%
Szűz lányok hogy dugnak fel tampont??? Én csak betétet tudtam használni tinédzser koromban, mert szűz voltam.
2021. nov. 16. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

Én 27 éves vagyok most. Amikor én voltam tini, soha elő se került ez a téma se baráti körben, se az osztályban, sosem hallottam olyasmiről beszélni senkit, hogy ez vagy az ciki lenne. Engem egyáltalán nem érdekelt, hogy ki mit használ és engem se kérdezett erről senki, a gimis barátnőim közül csak 2 személyről tudom, hogy egyáltalán melyiket használta.


Az viszont igaz, hogy a tampon a felnőtt nők körében népszerűbb a betétnél, mivel sokkal elviselhetőbb. Amikor tampont használsz kb észre sem veszed, hogy menstruálsz, míg a betét elviselhetetlen és megnyomorít ha mondjuk erős vérzésed van. Egész nap érzed, hogy csurog a vér, az egész nemi szerved tiszta vér és még a combod és a segged is csurom véres lesz, egy pisilés alkalmával ha rendesen meg akarod törölni magad kb fél tekercs WC papírt kell elhasználni és utána azonnal elkezd ugyanugy folyni a vér, tehát folyamatosan vérben tocsogsz, éjjel is felkeltem arra ha csorgott a vér, tehát aludni se tudtam, rengeteg WC papírt / zsepit kellett éjjel betennem hátra, mert mindig hátrafele folyt a vér, az összes bugyim tönkrement így. Én konkrétan azt terveztem, hogy kivetetem a méhemet, hogy ne kelljen többet menstruálnom amíg ki nem próbáltam a tampont. Azóta egyáltalán nem zavar a dolog.


Ennek ellenére sosem kérdezek senkit arról, hogy ő tampont hord vagy betétet, mert leszarom, nem szoktam senkinek a pináját nézegetni, tehát nekem teljesen mindegy és hidd el, ezzel mindenki így van. Max kisiskolások vannak elfoglalva ilyen dolgokkal, meg azzal, hogy ki az aki tundrát hord és ki az aki tangát. Ez általános iskola 6. osztály kb.

2021. nov. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%

"Szűz lányok hogy dugnak fel tampont??? Én csak betétet tudtam használni tinédzser koromban, mert szűz voltam."


Látom te se vettél részt biológia órán...a tampon használatnak semmi köze a szüzességhez, akár az első menstruáció alkalmával is lehet használni (sőt, az OB-t így is reklámozzák), a szűzhártyája mindenkinek más és mindenkinek van rajta egy, vagy több, különböző méretű lyuk, ahonnan ugyebár a vér is kifolyik, így azon keresztül kell feltenni a tampont. Egyébként pedig a lányok nagyrésze maszturbál az ujjaival vagy esetleg más, akár péniszméretű tárgyakkal, tehát már a szexuális élet elkezdése előtt is sokan vannak, akiknek nincs is szűzhártyájuk.

2021. nov. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!