Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16évesen fogamzásgátló?

16évesen fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
12éves korom óta menstruálok de nagyon erős görcsös fájdalmaim vannak az első 2napon nem is mentem soha suliba mivel nem tudtam felállni és otthon sírtam a fájdalomtól. Viszont előző héten hajlandó voltam elmenni nőgyógyászhoz aki megvizsgált megbeszéltünk mindent és felírta a Lamna fogamzásgátlót mert hogy ezen más nem segít. Most reggel jött meg a mensim ugyhogy ma este kell kezdenem a tabletát. Szerintetek segíteni fog? Van tapasztalatok ezzel a Lamnával? Már holnap érezni fogok valami változást? 16l

2021. nov. 25. 06:21
 1/5 anonim válasza:
53%

Szia, ugyan abban a cipőben jártam mint te - nekem is elviselhetetlen fájdalom volt minden menstruáció. 15 éves koromban elkezdtem fogamzásgátlót szedni, és a fájdalom a negyedére csökkent. Megváltás volt! :) Mindenképp próbáld ki, a PMS tünetek és a fájdalom is kevésbé lesznek jelen.

Holnap még nem hiszem hogy fogsz érezni bármi változást. ( Ha esetleg ez a márka nem válik be, 1 hét után érzed majd hogy valami nincs rendben, de ha szólsz a dokinak, ír másikat)

2021. nov. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Sajnálatos dolog,hogy az orvosod ahelyett hogy rendesen kivizsgált volna, vagy más szakemberhez irányított volna,inkább felírta a gyógyszert. A fogamzásgátló semmit sem old meg, csak elfedi a tüneteid. Meg lehet hogy más mellékhatásokat is okoz majd. A probléma okát kéne megkeresni és kezelni... A helyedben nem szednék feleslegesen hormont ennyire fiatalon, hanem kivizsgáltatnám a dolgot. Akár endometriózis jele is lehet az ekkora fájdalom. Azt pedig nem gyógyítja a fogamzásgátló.
2021. nov. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mi lett végül? Bevált a tabletta?
2021. nov. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Váltsál ilyenkor orvos szerintem.tabletta enyhitheti a fájdalmaidat.
2021. nov. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eddig semmi változás nincsen de még csak ma fogom bevenni az ötödiket. Viszont egyenlőre semmi mellékhatása nincs hála az égnek.
2021. nov. 29. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!