Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma kezdte szedni a barátnőm a...

Ma kezdte szedni a barátnőm a fogamzásgátlóját és nagyon féltem?

Figyelt kérdés
Én is akartam eddig viszont most hogy felírta a nőgyógyász nagyon félek hogy valami baja lesz tőle. Ugye nem lehet semmi baja tőle? Nagyon alacsony hormontartalmu ugyanis még csak 17éves. 18f

2021. nov. 23. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom értelmes -majdnem- felnőtt ember módjára átgondolta, átbeszélte az orvosával az előnyeit, hátrányait, veszélyeit. Nyilván lehetnek mellékhatásai, ahogy mindennek, de egy nem kívánt terhesség vagy abortusz egészen biztosan semmivel sem jobb.
2021. nov. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

Fejfájás, hüvelyszárazság, hízás, hányinger, végtag fájdalom. Ezek a leggyakoribb mellékhatások. Egyiket se muszáj elviselni. Ha 3 hónapnál tovább fennállnak a tünetek, amik zavaró mértékűek (tehát nem havi 2 fejfájás), akkor másik típusú tablettát kell feliratnia.

Ennél súlyosabb dolog (trombózis) csak nagyon nagyon ritkán lép fel, tehát úgy kell elképzelni, hogy az átlagos értékhez, valószínűséghez képest 1-2 tized százalékkel nő meg a lehetősége.

Mondjuk ezerből 2-4 nő kap trombózist évente, fogamzásgátló mellett ez az érték 6-7-re felmegy.

2021. nov. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
35%

“Én is akartam eddig”

És miért akartad egyáltalán?

2021. nov. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!