Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy tudom elősegíteni hogy...

Hogy tudom elősegíteni hogy rendszeressé váljon a menstruációm?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az van hogy mar 3 eve jott meg az elso mensim. Az elso negy viszonylag szabalyos volt (kb. masfel havonta) Aztan ket honapon keresztul elkezdtem minel kevesebbet enni hogy lefogyjak. (hat nem sikrult es utolag visszagondolva oriasi hulyeseg volt de mar nem tudok mit tenni) Hat honapot kesett a mensim es csak utana jott meg. Es azota is 3-4 havonta van csak. De pl most is juniusban volt utoljara, pedig mar rendesen eszek. A mellem sem nott semmit pedig nem vagyok vekony egyaltalan. Tudtok ajanlani valami gyogyteat, vitamint, vagy barmilyen modszert amin tudnek ezen segiteni. A valaszkat elore is koszonom.

2021. nov. 25. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy és hány kg? Hány éves vagy?
2021. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1#
2021. nov. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Orvos.
2021. nov. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel érdemes lenne megkeresned egy nőgyógyászt. Pár nap, max 1-2 hét késés még nem lenne aggasztó, de a 3-4 hónap az nagyon sok. Az sem biztos, hogy az étkezésed ezért a felelős (ha mostmár valóban rendesen eszel), lehet, hogy például hormonális gondok vannak, ami megmagyarázná azt is, hogy miért nem nőnek a melleid (bár ez a genetikádból is adódhat). Csak egy orvos fog tudni neked biztosat mondani.
2021. nov. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok, koszi a gyors valaszt. 164 cm magas vagyok 55 kg. A melleim novekedese nem igazan lehet genetika mert anyukamnak tok normalis meretuek. En is gomdolkoztam a nogyogyaszon es szoltam is anyanak de o azt mondta hogy nem szukseges
2021. nov. 25. 17:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Kicsit sovány vagy, de azért nem annyira, hogy gondnak jellene kegyen.


Keress fel egy nőgyógyászt! Nem kell hozzá anyukád

2021. nov. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem még kell hozzá az anyukája (a leírások alapján), ezért is nem válaszolt arra a kérdésre, hogy hány éves.

De, figyu kérdező. A lányomnak 9 évesen jött meg először, utána egy évig semmi, aztán teljesen rendszertelen, minimális, meg össze-vissza, stb...

Most 16 éves, és szerintem kb egy éve lehet azt mondani, hogy kezd beállni.

Az ott lent nem egy atomóra.

Főleg nem ilyen fiatalon.

2021. nov. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
41%

Anyukád nem orvos. Nem az a lényeg hogy szerinte mi szüksegese vagy mi nem az.

A lényeg az egészseged! Anyukád nélkül is mehetsz nőgyogyászhoz.

2021. nov. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15%
Írja mindezt, egy 13 éves Pistike.
2021. nov. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha fiatal vagy (14-15 alatt), akkor ez teljesen normális lehet, kell idő, mire beáll. Ahogy az is, hogy még nem nőtt meg a melled, ha anyukádnak, nagymamáidnak nagy melle van, akkor valószínűleg neked is nagyobb lesz, csak később. Ha már legalább 16 éves vagy, akkor egy nőgyógyászt érdemes lehet felkeresned, bár meglepne, ha rendesen kivizsgálnák a hormonrendszered, annak meg, hogy mondjuk fogamzásgátlót írjon fel, hogy meglegyen a rendszeresség, semmi értelme. (16 év alatt is nyugodtan elmehetsz, valószínűleg megnyugtat, hogy minden rendben.)
2021. nov. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!