Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves kortól kell/ajánlott...

Hány éves kortól kell/ajánlott nőgyógyászati szűrésre járni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, nem élek még nemi életet. Nincsen konkrét panaszom, amiért indokolt lenne nőgyógyászt felkeresni. Viszont a környezetemben többen mondják, hogy érdemes 18 éves kortól rákszűrés céljából járni évente. Próbáltam ennek utána olvasni, de különböző helyeken különböző dolgokat olvastam a témáról. Bizonyos ajánlások szerint csak a nemi élet megkezdése után javasolt az évenkénti szűrés, megint mások azt mondják, hogy ha valaki panaszmentes is, akkor is el kéne mennie 18 éves korától nőgyógyászhoz.

Nektek mi az álláspontotok?

Köszönöm előre is a segítséget.


2021. nov. 25. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

Én kb 14 éves korom óta járok évente.

Nem azért, mert akkor lettem aktív a nemi életet tekintve.


Alapvetően is gyógyszert kellett szednem, mert nem állt be a ciklusom / borzasztóan fájt a menstruáció.


Valaki azt vallja, hogy amikor megjön egy lánynak, utána érdemes orvoshoz menni évente minimum.

2021. nov. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Ha élsz nemi életet és/vagy valamilyen problémád van,akkor érdemes elmenni vizsgálatra.
2021. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell elmenned, a nemi élet megkezdése után kell elmenni kb 1 évvel, rálszűrésre évente vagy gyógyszert feliratni ha akarsz.
2021. nov. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
Panaszmentesség esetén 18 éves kortól évente ajánlott elmenned, hogy biztosan tudd, hogy minden rendben van. Közvetlenül a nemi élet megkezdése előtt pedig egy soron kívüli általános nőgyógyászati kivizsgálás javasolt.
2021. nov. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Egyelőre még semmi nem indokolja. Amúgy sem "kell", hanem "lehet". A szex előtti vizsgálat pedig nem indokolt, el ne hidd...!
2021. nov. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Nemi élet megkezdése után ajánlott elmenni nőgyógyászhoz. Az után is sima rákszűrés helyett HPV szűrés javasolt, de azt elég 2 évente elvégeztetni, mivel sokkal alaposabb.
2021. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
6. Vagyok, mielőtt megtamádnátok a 2 év miatt, az amerikai ajánlás 3 évet ír hpv szűrésnél és 21 éves korban ajánlja először elvégeztetni. : [link]
2021. dec. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!