Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek a viszketés ellen?

Mit tegyek a viszketés ellen?

Figyelt kérdés
Megőrülök már attól, hogy közvetlenül combtőnél borzasztóan viszket. Már rendes fazonú bugyit nem is tudok felvenni csak hosszított szárú fazont, hogy ne érjen oda mert az csak dörzsöli pont ott egész nap. Neogranormont használtam eddig de nem segít. Tegnap már annyira viszketett hogy túlságosan is kidörzsöltem és fáj is :( Mit lehet ez ellen tenni?

2021. dec. 22. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Hordjál férfi boxert
2021. dec. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk bőrgyógyászhoz kellene menni...
2021. dec. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
hintőporozd be
2021. dec. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy gombás?
2021. dec. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Borotválod vagy hogyan szőrtelenítesz? Mióta van ez, köthető-e valamihez a kezdete?

Ha Neogranormon nem segít, akkor próbálkozz vagy Fenistillel, ha neked jó szokott lenni (nekem nem), vagy Supradermmel (én utóbbit használom), ezek vannak helyi gyulladás ellen, a Neogranormon inkább hámosító, a gyulladásra, kiütésre, hasonlókra nem jó, de még árthat is.

2021. dec. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Száraz a bőröm alapból sajnos, és borotvát használok, szóval ez lehetett valószínűleg a ludas, csak azóta ördögi kör, nem tud begyógyulni.
2021. dec. 22. 17:35
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha büdös és nedvedzik is a helye akkor gomba. Viszket nagyon, de ha vakarod ég. Strandon kaptam el valószínűleg. Combom tövénél mindkét oldalon. Gomba szereti azz a részt ami nehezen vagy egyáltalán nem tud szellőzni. Kamillás hintőport használtam és papírzsepit vagy puha wc papírt tettem a gatya meg a combom közé. Ezt kb 2-3 óránként cseréltem. Gombának esélye nem volt kb másfél hét után elmúlt. Lényeg, hogy folyamatosan száraz volt, nem volt ideje benedvesedni.
2021. dec. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Borotvától én mindig kipattogtam ott, az epilátorral korántsem volt annyi kellemetlenségem, szóval tényleg lehet ez az oka.
2021. dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem büdös, nem nedvedzik és kiütés sincs rajta. Viszont vakarástól ég, persze hiszen eeve száraz a bőr, a súrlódástól égő érzést okoz. Viszont a sok vakarástól fel is tud kicsit duzzadni.
2021. dec. 22. 17:39
 10/15 anonim ***** válasza:
Fenistil, Bepanthen sensiderm jó viszketésre. De csak akkor ha biztosan nem gomba.
2021. dec. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!