Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló pattanásokra?...

Fogamzásgátló pattanásokra? Tényleg csak ez a megoldás?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, kb 12 éves korom óta gyulladt, kinyomhatatlan pattanásokkal van tele az arcom. Az önbizalmam emiatt már egyenlő a nullával, nagyon sok elutasítást kaptam már a fiúktól is, az előző párom ki is mondta, hogy azért nem akar velem együtt lenni mert nem akar ilyen pattanásos barátnőt, meg igénytelennek nevezett, miközben évek óta tudatos bőrápoló vagyok. Voltam mindenféle vizsgálaton, rengeteg orvosnál, fogorvosnál, nőgyógyásznál, bőrgyógyásznál, akik mindenféle krémet adtak, de semmi nem használt. 19-21 éves koromig szedtem fogamzásgátlót, akkor bele sem gondoltam hogy mennyire ártalmas a szervezetre ez a gyógyszer csak örültem hogy végre eltűntek a pattanások, de később sok rosszat hallottam a fogamzásgátlóról és inkább abbahagytam hogy ne tegyem tönkre a szervezetem. A legutóbbi nőgyógyászati vizsgálatomon viszont PCOS-t diagnosztizáltak nálam és azt mondta az orvosom, hogy ő nagyon is javasolná főleg emiatt a fogamzásgátlót és mondta, hogy a pattanásokra is nagyon jó lenne. Szerintetek érdemes emiatt szedni a gyógyszert? Nincs jelenleg párom így olyan téren nem lenne rá szükségem, de már borzasztóan zavar ahogy az arcom kinéz 😢

2021. dec. 28. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem megoldás. Endokrinológushoz menj. És keress mellé egy dietetikust is.
2021. dec. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem megoldás. A fogamzásgátló nem megszünteti a problémát hanem elfedi. Mikor nagyon aknes voltam, medinac nevű gyógyszert szedtem. Nagyon erős de hatásos. Érdemes lenne egy jó endokrinológust keresni és dietetikust aki ossze állít egy megfelelő étrendet.
2021. dec. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem a nőgyógyászokat. Oké, hogy most valószínűleg még nem szeretnél babát, de a fogamzásgátlóval csak eltünteti a PCOS látható tüneteit, viszont a háttérben a hormonrendszered ugyanolyan rossz, mint fogamzásgátló előtt. Aztán amikor gyereket szeretne az ember, akkor nem érti miért nem jön össze. Nekem annyira furcsa, hogyha van lehetőség kezelni az okot, akkor miért csak a tüneteket akarja elfedni. Endokrinológust keress fel tényleg, ő szépen kivizsgálja, hogy a hormonrendszereddel hol van probléma.
2021. dec. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak az a baj,hogy a PCOS nem gyógyítható.

Mondják, hogy sport,diéta stb,mert ez fontos, de a tüneteket nem gyógyítja.

Az arcodra hidd el csak az a bivalyerős A vitamin származék jó,de hosszú távon ezt sem szabad,mert ez meg a májat teszi tönkre.

Tudom,mert ugyanezzel küzdök mint te.

Ami nekem segített:

Sport,diéta (de csodát ne várj tőle,mert az egészség miatt fontos, és hogy lecsökkenjenek a férfihormonok, de a tüneteket nem szünteti meg.

Kozmetikus: nem a szokásos,hanem aki képes aknét is kezelni,főként gépi kezelésekkel.

De én azt javaslom irasd fel az arcodra az A vitaminos gyógyszert.Majd bőrgyógyász eldönti melyik.Mert a hormonális pattanások különben az életben nem tűnnek el,max javulnak.

2021. dec. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm az eddigi válaszokat, sajnálom hogy ennyivel lerendezett a nőgyógyászom, hogy szedjek fogamzásgátlót még akkor is ha nem ez a megoldás a problémára. Utánajárok akkor hogy mit lehetne tenni, hogy legyen változás, elmegyek egy endokrinológushoz mindenképp
2022. jan. 3. 10:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!