Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati vizsgálat!?

Nőgyógyászati vizsgálat!?

Figyelt kérdés

Holnap megyek orvoshoz, mert nem múlik el a menstruációm már 3 hete.

1.tampont vagy betétet használnátok a helyemben?


2. Valamint konkrétan ömlik belőlem a vér, nem lesz gáz az öltözőtől elmenni a vizsgáló ágyig? Félek, hogy addig is csöpögni fog vagy valami.


Annyira be vagyok parázva, mert csomó ilyen nyálka hártya darab is jön és nagyon félek, hogy véletlen marad a nagy ajkaim között. Ezt hogy tudnám kiküszöbölni?

Tiszta ideg vagyok ha arra gondolok, hogy holnap mennem kell. Hogy igénytelennek fog tartani e miatt vagy valami.



2022. jan. 3. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem a klasszik vizsgálat lesz. Nem fog a véres vaginádban nyúlkálni, ne aggódj.
2022. jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Eleve szerintem jobb, ha betétet használsz tekintve, hogy nem tudhatod, mi történik "odabent". Nőgyógyászati gondok esetén általában a betét ajánlott. Ha nagyon erős a vérzés, akkor nyugodtan mondd meg az orvosnak, ha szükséges, kérj tőle papírtörlőt, nehogy olyan legyen valami, ameddig elmész a vizsgálóágyig. Nem fog igénytelennek gondolni, nyilván tudja, hogy az ilyesmi nem ezen múlik. Annyit tudsz tenni, hogy megtörlöd magad, amennyire tudod, aztán felfekszel. Biztos, hogy az orvos látott már rosszabbat is, nem fogsz tudni neki újat mutatni.
2022. jan. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

1!

De,fog.


Nekem 1 hónapja betéttel kellett felfeküdni a vizsgálóágyra. Odafogtam a betétet. Aztán el kellett venni, és megvizsgált kézzel is, és uh-gal is.

2022. jan. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

3as vagyok. Én extra erős menzesz miatt mentem, a vérveszteségtől majdnem elájultam a munkahelyen. Úgy jött értem a férjem a kislányunkkal este 20:30-ra (éjszakás lettem volna).

Másnap vagy harmadnap mentem is dokihoz (magánba). Simán megvizsgált.


Különben a szülés is véres. Megszokták már a dokik.

2022. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtatok!!

Picit megnyugodtam.


3asnak: nekem is hasonló a bajom. Az éjszakai betét is max 1 óráig bírja. Ráadásul tegnap este olyan rosszul lettem miután fel álltam, hogy úgy kellett összeszedni. Dőltem jobbra-balra.

2022. jan. 3. 22:58
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Nekem erre a doki Mirena spirált ajánlott. Annyi a probléma vele, hogy drága (55-70 ezer Ft), 5 évente cserélni ke, és hormonos. Sok a mellékhatás.
2022. jan. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem nagyon szeretnék spirált, mivel még csak 22 éves vagyok.


Egyébként pár órája már alig vérzek, szóval hátha így marad még meg járom a dokit.

2022. jan. 4. 11:57
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Na reméljük. Elhiszem, hogy nem akarsz spirált. Egyelőre én se váltottam ki a receptet. Én is reménykedek, hogy visszaáll normál mennyiségre.
2022. jan. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se menjetek bele, a spirál meg a többi hormonális fogamzásgátló csak elfedi a tüneteket.. nem fog tőle megoldódni a probléma. Remélem találtok egy lelkiismeretes dokit aki rendesen kivizsál titeket:(
2022. jan. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

9!

Én már 39 éves vagyok. Az erős menstruáción nincs mit kivizsgálni, legalábbis nálam. 12 éves koromtól ilyen!

A Mirena konkrétan megszüntetné a menstruációm a doki szerint. Tehát nekem ez lenne a megoldás. Vagyis van, a méh kivétel. De arra még nem szánnám el magam, ha nem baj.

Egyéb probléma, mint mióma pl, nincsenek.

2022. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!