Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampont vagy betétet használto...

Tampont vagy betétet használtok éjszaka? Melyiket egészségesebb, jobb használni éjszaka?

Figyelt kérdés

Nagyon nem szeretem a betétet.2,5 évig azt használtam,de igazából egyik fajta sem jött be,mert a bugyim szinte mindig véres lett.Ugyanis nem egyenletesen oszlott el a vér,sokszor a szárny részénél is volt vér meg ilyenek...

Áttértem a tamponra,de éjszaka még betétet használok.


Az a problémám,hogy reggel amikor beteszem a tampont és tisztasági betétet hiába törlöm meg törlőkendővel a nemiszervemet valamennyire véres marad és az ugye meglátszik a tisztaságin is.Már többször volt,hogy 1-2 óra múlva kivettem a tampont,mert már a tisztasági is véres volt egy kicsit és közbe nem is volt tele a tampon.


Gondoltam arra is,hogy éjszaka is tampont haasználok és akkor tényleg kényelmesen tudok aludni.

Mennyire egészséges/jó tampont használni éjszaka?

Egyébként nincs sok vérzésem éjszaka,sőt alig van.Szóval a mini vagy a light days biztos elég lenne.


Szerintetek?Ti mit használtok?

15/L


2010. szept. 8. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Én tampont használok éjjelre is, mert mindig ilyen hülye pózokban alszok :D

Amúgy nem sokáig tart ott lent megmosni magad.. Rakj fel egy tampont, és utána mosd meg.

Én tamponnal is fürdök, sokáig áztatom magam, nem akarok véres vízben fürdeni..


15/L

2010. szept. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Különben szerintem éjjelre egészségesebb lenne betétet használni (legalábbis sokan ezt mondják..), de én ehelyett inkább délután, suli után használok betétet, itthon.

2010. szept. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első két nap nagyon erős, ezért éjszakára tampon + éjszakai betét, így is sokszor a betét is megtelik, nem úszom meg a mosdást. Nap közben is tampon, de nem tisztasági, hanem az első 2 napban normál e.ü. betét. Így is elég gyakran kell cserélni.

20/L

2010. szept. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
úgy mint az előttem író. Arra kiváncsi vagyok, hogy miért lesz véres a betét, miközben a tampon még nem is telt meg? Mert nálam is ez van.
2010. szept. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

18:21

Talán nem jól teszed fel a tampont, hanem félremegy egy redőbe. A nagy lé meg elzúg mellette. Én is jártam már így.

2010. szept. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi:)


Nekem akkor lesz véres a tisztasági is ha előtte betétet használtam és nem sikerült teljesen letörölnöm a vért a nemi szervemről.

De pl. mikor hazajöttem suliból cseréltem tampont és tisztasági betétet.Azóta nem cseréltem és nem is véres a tisztasági.


Lehet,hogy éjszakára is tampont teszek be.

2010. szept. 8. 18:26
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit alszol? 8 óránál tovább nem lehet bent tartani a tampont. A puncidnak is kell szellőzni.
2010. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát Általában 7-8 órát alszok.

Tehát a csere pont jó lesz ha lefekvés előtt beteszek egy tampont és reggel mikor felkelek kicserélem.

2010. szept. 8. 18:44
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem használnék éjszakára tampont. Igazából nem tudom megmondani miért. Egyébként én is jobban szeretem, mint a betétet, de éjszakára tuti nem tenném be.

Amúgy reggel ne csak töröld át magad, hanem mosd meg és meg van oldva a probléma.

2010. szept. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!