Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normál tshval lehet pajzsmirig...

Normál tshval lehet pajzsmirigybetegségem?

Figyelt kérdés
Az összes tünetem egyszerűen annyira arra utal. Az orvos is 100% biztos volt benne, amíg el nem küldött vérvételre. 0,5 és 4,7 a referenciaértékeim, a tsh pedig 1.0. Úgyhogy közölte hogy ez jó, és most azt állítja hogy mentális betegségem van. Szeretnék azért kivizsgálást a pajzsmirigyet illetően, de nem hajlandó beutalni endokrinológiára. Érdemes lenne így is erőltetni vagy magánba keresni?

2022. jan. 22. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
T3, T4 lett nézve?
2022. jan. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Persze, lehet. Még vagy 4-5 labor érték van, amik közül bármelyik lehet rossz, normál tsh mellett is. De az is lehet, hogy a laborod jó, de ultrahangon látszik elváltozás, pl. göb.

Vagy az is elképzelhető, hogy pajzsmirigy rendben, de a cukor anyagcserével, vagy női hormonokkal van gond. Egy inzulin rezisztencia, vagy progeszteron hiány elég hasonló tüneteket csinál, mint a pajzsmirigy alulműködés.


Kicsit még erősködnék a helyedben beutalóért.

2022. jan. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Se T3, se T4, semmi, csak a tsht kérte az orvos.

A vércukrom az rendben van.

Köszönöm a válaszokat, nem fogom hagyni magam lerázni, míg nem kapok normális kivizsgálást.

2022. jan. 23. 09:35
 4/9 anonim ***** válasza:
De a cukornàl ugyanaz van, mint a pajzsmirigy labornál. Az, hogy az éhgyomri cukrod jó, ugyanannyira informatív, mint a tsh önmagában. Jó jel, ha normális értékű, de attól még lehet más nem jó.
2022. jan. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bár most vettem észre a kulcsszavakból, hogy túlműködésre gyanakszol. Visszavonom az előzőt, én alulműkodesre írtam, hogy lehet a cukorral is gond. Így tényleg nem valószínű
2022. jan. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon vékony vagyok, és brutális étvágy mellett sem hízok, csak fogyok, ezért gyanakszom inkább a túlműködésre, vagy valami autoimmun pm gyulladásra. És olyan tünetekkel is, mint a mensi zavarok, besárguló tenyér, körömproblémák (betörik a közepe, szakad, meg se nő, stb), túlzott szőrösödés, stb. is elhajt a háziorvos pszichiátriára :///
2022. jan. 23. 13:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert ezzel nem háziorvoshoz kell menni hanem endokrinológushoz.
2022. jan. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oda szeretnék, de beutalóköteles. És a háziorvos nem hajlandó beutalót adni.
2022. jan. 23. 15:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Menj el akkor magánlaborba, megér szerintem annyit, hogy tudd mi van Veled. Én a Medicovert ajánlom, én is ott voltam nemrég.
2022. máj. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!