Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a tapasztalatotok pajzsmiri...

Mi a tapasztalatotok pajzsmirigybetegsegekkel terhessegnel?

Figyelt kérdés
Nemreg derult ki hogy terhes vagyok, es sajnos szuletesemtol ektopikus strumam van ami azt jelenti hogy a nyelvem alatt van a struma! Felek hogy baja lessz a babamnak! Van itt valaki aki strumas es mar szult babat???

2013. okt. 23. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Strumam szerencsere nincs, "csak" autoimmun pm alulmukodesem.Az elso gyerkoc szuletese utan derult ki. A masodik baba tervezese uugy indult, h az endokrinologusommal atbeszeltuk a kockazatokat es tennivalokat. Aztan nogyogyaszommal is atbeszeltem, o azt mondta, ha az endodoki szerint minden oke, akkor hajra. Az endodoki szepen beallitotta a hormonertekeimet, marciusban lettek jok, juniusban megfogant a baba. Az egesz terhesseg alatt kettos kontroll alatt voltam: nogyogyasz es endokrinologus havonta ellenorzott. A pm gyogyszeremet 2x kellett modositani a terhesseg alatt.

Azota megszuletett a kislanyom. 8 honapos es makkegeszseges. Az en alapbetegsegem miatt 3 havonta ellenorzi endokrinologus a babat a biztonsag kedveert. Szerencsere vele minden a legnagyobb rendben van :)

2013. okt. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
En nagyon felek ! Nekem szuletesemtol strumam van a nyelvem alatt! 5 hetes voltam amikor eszrevettem h terhes vagyok! Azota endokrinologus beallitotta a gypgyszert es egy honap mulva megyek kontrolra! Tegnap noi orvos szerint minden rendben volt, most 7 hetes terhes vagyok! Szivdobogasa a picinek remek o szerinte! Szedek folsavat es euthyrox 136,5! De megis olyan sokat hallottam rola h baj lehet! Ezert van szuksegem tapasztalt nok tanacsara
2013. okt. 24. 14:54
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Megértem, hogy aggódsz, én is aggódtam a baba miatt. Gondolom, az endokrinológus már régóta kezel, megbízol benne. Ő mit mond, van rá esély, hogy a baba esetleg örökli a te pm betegségedet?


Én a terhesség előtt 125 ill. 150 Letroxot szedtem felváltva. A terhesség alatt megemelte az endodoki az adagomat 175-re! A szülés után fokozatosan visszaálltam a 150es Letroxra. A pici lányom szépen fejlődött a terhesség alatt, egészséges. Most 8 hónapos lesz, villámgyorsan mászik és épp a nadrágszáramba kapaszkodva álldogál mellettem. Szóval, ha megbízol az orvosaidban, akkor ne aggódj! Vigyáznak mindkettőtökre.


Az én endokrinológusom egyébként azt szokta mondogatni, ha mindenképpen vmilyen betegséget kellene választania magának, akkor az a pm alulműködés lenne, mert gyógyszerekkel remekül kezelhető ;)

2013. okt. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

19 evig pozsonyban kezeltek azota Ujvarban mivel felnottem! Megbizom benne mert nem egy nőt lattam terhesen nála es nem tüntek aggódónak! Nagy nehezen beallitotta nekem 100 asra, teherbe estem es most szedek 136.5 ös euthyroxot! 3 het mulva megyek vervetelre ! Tegnap olvasgattam es ha minden rendben lessz akkor akar en is kigyogyulhatok mert van olyan szerencsem hogy nekem nem a pajzsmirigyemnel van a struma hanem a nyelvem alatt!

Doki szerint megfelelo gyogyszerrel mind 2en egeszsegesek lehetunk! A paromnak pedig hihetetlen eros génjei vannak! De megis bennem van a szo hogy felek!

2013. okt. 25. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!