Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, mit csináljak?

Lányok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Balettozok heti egyszer, és betétet használni nagyon kényelmetlen lenne, a mozgástól elcsúszna, meggyűrődne és a fehér harisnyámra kenődne szét a vér, és a tanár tuti szólna és az nagyon ciki lenne, amúgy amikor eddig párszor nem mentem ezért akkor anyu nem is mondta a tanárnak, csak ilyen hazugságokat, én vagyok a legidősebb, sztem én menstruálok egyedül a csoportban. Anyut kértem, hogy had használhassak ilyen pici méretű tampont, de azt mondja, az nem egészséges és nem engedi. Pedig uszodába ő is azt szokott használni, ha annyira féltene, momdjuk, a toxikus sokktól, akkor ő se használna nyaranta többször, és nem hinném, hogy havonta 60 perc olyan nagyon veszélyes lenne. Meg aztán, a többi lány aki heti kétszer megy az így havi nyolcszor, én meg így csak havi háromszor tudok menni. Ma mondtam ezt neki, és azt válaszolta hogy ez nem az ő hibája, de hát ő nem engedte meg a tampont. Esetleg arra gondoltam még hogy titokban veszek valahonnan tampont és titokban használom úgy hogy a vécéfülkében teszem be és veszem ki. Vagy szűz lány használhat menstruációs kelyhet? Még a mensibugyira gondoltam, de utálom azt az érzést ahogy szétfolyik, főleg hogy az intenzív mozgástól nekem erősödik. Mit tegyek, hogy mehessek én is táncra, és ne legyenek ezzel kapcsolatban problémák? Ja, és még nem állt be pontosan, fél éve van meg.

A hasznos válaszokat előre is köszönöm.❤



2022. febr. 9. 18:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Használj tampont, erre lett kitalálva. Úgysem társaságban vagy kísérettel használod/cseréled, ez magánügy. Anyukád még nem dolgozta fel, hogy nem vagy már gyerek, és mintha attól tartana, hogy ha egyszer bedugod az ujjad és rájössz hogy az milyen jó érzés (amire már amúgy is rég rájöttél valószínűleg), akkor el fog menni az eszed, éjjel nappal maszturbálni fogsz, aztán amikor ez nem elég, akkor jöhetnek a fiúk is. Semmilyen reális kifogás nincs a tampon ellen.
2022. febr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Valószínűleg ezt fogom csinálni, anyu amúgy se fog arra figyelni, hogy mit csinálok a vécében, és meg tudom oldani, hogy az ő tudta nélkül szerezzek tampont.
2022. febr. 9. 19:29
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja, és nem hiszem, hogy egy minitampon hasonló a szexhez, de anyukámat ismerve biztos ettől félt. Igazad van, nem igazán dolgozza fel, hogy már nem vagyok kislány, húgomat is nagyon óvja a menzesz-témától, pedig 10 éves, annyira már nem kicsi.
2022. febr. 9. 19:43
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a rossmannba és veszel mini tampont. Elsőre szerintem ezzel próbálkozz, a kehely talán kicsit macerásabb. Bár ismerek szűz lányt aki használja, de én inkább a mini tamponnal kezdenék:) A toxikus sokk szindróma akkor alakulhat ki, ha túl hosszú ideig van bent a tampon és elszaporodnak a bacik. Majd kitapasztalod,hogy a te vérzéseddel mennyi ideig bírja a mini tampon. Ha nem telt meg eléggé, kellemetlen lehet kihúzni, ilyenkor várni kell még kicsit, hogy telítődjön. Olvasd el a használati útmutatóját majd:)
2022. febr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha óra előtt be és utána kiveszem akkor is max másfél órát lenne benn, a fülkében van szemeteskosár, az intenzív mozgástól úgy is erősebb lesz nekem, vagy rásegítek egy kis hasizomgyakorlattal. Vagy ha kis vizet teszek rá, és beszívja, attól könnyebb kihúzni? Lehet hülye kérdés de tényleg nem vagyok jó a témában.
2022. febr. 9. 20:07
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézd,ha elegendő mennyiségű nedvességet felszívott, ki fogod tudni húzni, nem kell semmit csinálnod nyugi :) max 8 órát lehet bent, én amikor még nem kelyheztem hanem tampont használtam, 4-5 óránál tovább nem hagytam bent. Fontos hogy tiszta legyen a kezed amikor felhelyezed
2022. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem biztos, hogy alkalmas rá, hogy közvetlenül óra előtt és után cseréld, szárazon inkább ne próbálgasd és vizet se próbálj bejuttatni. Tedd be óra előtt még otthon vagy a suliban (csak mosd meg a kezedet előtte) és vedd ki óra után, amikor már 4-5 órát bent volt. Vagy pont fordítva, tedd be óra előtt közvetlenül, és csak otthon, ha megtelt vedd ki és dobd ki. Csomagold be a következő betét zacskójába, wc-papírba és/vagy újságpapírba, senki nem fogja megnézni mi van benne.

Érdemes előbb otthon, hétvégén kipróbálnod, hogy hogy kell betenni, kivenni, mennyi ideig maradjon bent. Legalább az első alkalmakkor tegyél kiegészítésként tisztasági betétet a bugyidba.

És egyébként pedig bár anyukád a legjobbat szeretné neked, a te magánügyed, hogy milyen menstruációs eszközt használsz. A felelősség is a tied, úgyhogy nézz utána mi mivel jár, de amúgy ne érezd magad bűnben járónak, ha tampont szeretnél venni.

2022. febr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Előtte-utána NE cseréld, mert rhadtul fájni fog, amikor szárazon húzod ki (tapasztalat).
2022. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha az OB mini tamponnal kezdesz és erős a menzeszed általában/aznap, akkor simán lehet, hogy csak arra a másfél órára fogja bírni amíg táncolsz. De igen, először a minivel kezdd, aztán ha az megy, akkor utána próbálhatod a normált is. Egyébként a tampont kb. 4 óránként kell cserélni, tehát olyan tampont válassz, ami 4 óra alatt telik meg kb. Különböző napokon különböző méreteket kell használni, pl. nekem néha ha nagyon erős, akkor a super-t használom, de általában a normált és a minit. Ezt ki kell tapasztalni, mindenkinek különböző erősségű. Mondjuk ha csak arra az egy órára akarod használni, akkor nyilván nem fogod 4 óránként cserélni, de sokkal jobb tampont használni, ha megtetszik úgyis ezt akarod majd mindig használni. :D
2022. febr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10: Semmi baja nem lesz ha átszakítja a szűzhártyáját.
2022. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!