Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel jár pontosan a PCOS?

Mivel jár pontosan a PCOS?

Figyelt kérdés
Megállapították hogy policisztas ovularis szindrómám van, de pontos felvilágosítást nem kaptam, csak gyógyszeres kezelést és mennem kell majd kontrollra. Olvasgattam mi is ez, de nem teljesen világos.Mennyi az esélye hogy ebből meddőség alakul ki? Úgy tudom pontos gyógymód nincs rá

2022. febr. 11. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Folyamatosan esnek vele teherbe szóval ezt ne vedd készpénznek.
2022. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél nagyon más. Nézz körül facebookon rengeteg ilyen magyar csoport van. Van akinél ez meddőséget okoz, van akinek nincs ilyen problémája. A te esetedet is majd csak az orvos fogja tudni elmondani. Nálam pl.azt mondták, hogy fiatalabb koromban kéne még gyereket szülnöm de azt is úgy, hogy nem megy majd elsőre hanem kb.fél évig majd orvoshoz kell vele járnom és rengeteg vitamint meg gyógyszert kell szednem ahhoz, hogy biztos sikerülhessen. A nőknek kb.30éves koruk után 50%-al nehezebb teherbe esni, nekem addigra már lehetetlen lesz. De tényleg semmit nem mondott az oevos amúgy? Lényegében az van, hogy a petefészekben ciszták vannak. Hormonproblémákat okoz, nem megfelelő a menstruáció a legtöbb esetben, és fontos ilyenkor egy rákszűrést végezni. Valamint nagyon gyakori eset, hogy a pajzsmirigy nem jól működik, vagy inzulin rezisztenciával is kéz a kézben jának, ezeket is fontos lenne kivizsgáltatni. Van, hogy a pcos nem is hátráltat semmiben meg van, hogy nagyon nehéz vele együtt élni. A te esetedet ugyanúgy mint mindenkiét csak egy orvos tudja igazán megmondani, hogy milyen helyzetben van. Nem mindegy az se, hogy mennyi idős vagy? Rendszeres-e a menstruációd?
2022. febr. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!