Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez gomba vagy csak a hüvelyfló...

Ez gomba vagy csak a hüvelyflóra rossz? Hogy lehet megkülönböztetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hogyan lehet tünet alapján megkülönböztetni ha a hüvelyflóra nem jó vagy ha gomba van?

Ugyanis menszesz után mindig érzek ilyen diszkomfort érzést lent- vagy amikor "savanykás , halszagú a folyás" és színtelen ilyenkor - ami utalhatna baktériumra, de van amikor fehér szagtalan ragacsosabb jön és ez utalhatna gombára, mindkettő esetben pedig kicsit belül fáj a hüvelyem (ezt együttlétkor érzem), és kicsit viszketek meg körülötte a bőr- de ez tart kb 4-5 napig és elmúlik egész hónapra, majd vissza vissza jön.


Az orvosom szerint mivel vékony is vagyok valószínű érzékenyebb vagyok és a hüvelyflórám borul meg, és ilyen hüvelyflóra helyreállító kúrákat csináljak- korábbi doki azt mondta ez gombának hangzik.

Egyik barátnőm aki candidás lett mondta hogy ez tipikusan candida tünet hogy elő-előjön majd elmúlik, és szerinte diétáznom kellene - én ugyanezeket elmondtam a dokinak, nem akart megvizsgálni, azt mondta abból van a még nagyobb baj ha tenyésztünk és mindenféle kúpot felír, de ha gombás tünet van használjam a canesten kúpot..de eztse értem mert ha candidám van arra nem komolyabb gyógyszer kell, pl fluconazol?

ez a sima canesten kúp jó lehet, vagy most van candida és egyéb gombák között van különbség? Vagy most tényleg a hüvelyflóra a baj?


az a baj hogy írhatnátok hogy menjek újra orvoshoz, de 1,5 hónap múlvára van időpontom , illetve kb mindegyik nőgyógyász mást mond


26L


2022. febr. 18. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Van canesten gyors teszt ami megmutatja hogy gomba vagy bakteriális fertőzés
2022. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Másik megoldás: gombaszakértőhöz (akit a köznép 'nőgyógyásznak' nevez) mész.
2022. febr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig ez viszonylag egyszerű a doki csakazértis csináljon egy kitenyésztést és akkor nem kell vaktában mindenféle kúpot felírnia. Az is lehet, hogy gombás és bakteriális is van egyszerre és akkor sorban haladva kell kezelni egyiket a másik után. Sőt, ha a párod is fertőzött, akkor megy a pingpong minden együttlétkor. Valószínűleg egy trehány sztk-s orvosod van, aki az éves szűrésen kívül minden másra alkalmatlan.


Az én nődokim minden alkalommal elmondja, amikor megyek hozzá, hogy magamtól semmit ne szedjek, ne vegyek vény nélküli vackokat, mert tippmix és úgyse jól tippelek csak elköltök egy valag pénzt a semmire. Azt mondta ezek tényleg csak arra jók, hogy a súlyos viszketést stb. enyhítsék amíg valódi orvos nem lát.

2022. febr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tampont használsz? Nekem akkor szokott ez előjönni . Irritálja a hüvelyt, pláne a vége felé, amikor már kevesebb van és szárazabb. Legalábbis én ezt vettem észre. Én ilyenkor lactofeelt használok .

De ez csak tipp.

Majd a doki megmondja :)

2022. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!