Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az mitől lehet, hogy tavaly a...

Az mitől lehet, hogy tavaly a gyermekorvos 161 centisnek mért, tegnap meg csak 156 centisnek, úgy, hogy többször is megnézte, hogy biztos, hogy annyi-e? Tavaly mért rosszul az orvos, vagy összementem? (16 éves lány vagyok)

Figyelt kérdés

2022. febr. 26. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mérd meg magad reggel közvetlenül ébredés után és este közvetlenül alvás előtt. Nem fog egyezni a két mért eredmény, ha pontosan történik a mérés.


De a te esetedben biztos valami mérési hiba van. Mezítláb voltál mind két mérésnél, kihúztad magad vagy nem ugyan úgy mind két mérésnél? Egész biztosan ugyan olyan pontossággal mért mind két esetben az orvos?


Az első amit mondtam a hidratáltsággal van összefüggésben mivel napközben a csigolyák közötti porckorongok kicsit ellapulnak a terheléstől dehidratálódnak, de éjszaka hidratálódnak felveszik eredeti alakjukat. Ezért a két mérés között centik is lehetnek pontos mérésnél a reggeli és esti esetet nézve. Az is befolyásolja fogyasztasz-e elegendő folyadékot, mert akkor tud rendesen hidratálódni.


Azért öt centi sok összességében, biztos valami, vagy valamik befolyásolták a pontos mérést vagy mind két esetben vagy csak az egyikben.

Elég valószínű, hogy így összemenjél egy év leforgása alatt főleg, ha életkort is nézzük.

2022. febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Biztos összementél, na. Vigyázz, nehogy jövőre már hangyaméretű legyél!
2022. febr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!