Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha mellràkom van, azt mammogrà...

Ha mellràkom van, azt mammogràfiàn 100%-ig biztosan èszreveszik?

Figyelt kérdés
Most vettem èszre egy csomòt a bal mellemben, ami eddig nem volt ott. Amilyen hamar csak lehet, elmegyek vele orvoshoz. A mammogràfia ugye 100%-ig biztosan kimutatja a csomòt? Biopszia nèlkül meg lehet àllapìtani, hogy ràkos-e? A biopszia eredmèmye mennyi időn belül èrkezik meg?

2022. febr. 27. 01:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy, milyen jellegű a csomó, menstruációs ciklusod hanyadik napja van?

A mammo és az UH alapján biztosan kimutatható, főleg, ha tapintani tudod nem értem miért van kétséged. Biopszia nélkül nem lehet megállapítani, de lehet ciszta, zsírdaganat vagy jóindulatú is. A biopszia eredménye több hét.

Háziorvos ad beutalót, de hónapok kérdése, mire TB alapon kapsz időpontot.

2022. febr. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előző válasz stimmel, nem is írtam volna, de az, hogy TB-re több hónapra adnak panaszos betegnek időpontot, nem így van.

Fiatalnak, ahol uh kell, a következő menzesz utánra (kb egy hónap). 35 felett beutalóval vannak sürgős mammos időpontok.

Az sem biztos, hogy jó, ha elmegy magánba, ahol csak megtekintik a csomóját, nem bökik meg, képanyagot nem adnak, csak javasolják hozzá a mammográfiát és a biopsziát, és sétálhat vissza a TB-s helyre. Persze van olyan magánhely is, ahol megvan az orvosnak az emlőjártassági licenszvizsgája és mindent meg is csinálnak. Szerintem államival indíts, komplex mammográfiás központban (licenszvizsgás orvos, biopszia lehetősége), aztán meglátod. Mondani kell, hogy csomó van.

2022. febr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!