Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a menstruáció késik, akkor...

Valaki : kérdése:

Ha a menstruáció késik, akkor mi van a peteéréssel?

Figyelt kérdés
Eddig tudtam, mikor van. De most késett 6 napot a mesim. Ilyenkor hogy van?

2022. febr. 27. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Az ovu késik, azért késik a menzesz.
2022. febr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Attól függ, mitől késik. Ha terhességtől, akkor 9 hónapig nem lesz ovuláció.
2022. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szóval akkor az ovu ugyan akkor van?

Az a helyzet, hogy az elmúlt hónapban 26-án volt valószínűleg (csináltam ilyen ovulációs tesztet).

Aztán késett 6 napot. Most meg pénteken együtt voltunk a párommal és most először elrontotta a megszakítást. Elég félreérthetetlenül.

És arra vagyok kiváncsi, a 6 nap késéssel ez jó időben volt-e. Pénteken ugyebár 25-e volt.

2022. febr. 27. 20:55
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Dehogy ugyan akkor van.


Normál ciklus: ált. 28 nap, 14 nap follikuláris fázis a menzesztől az ovuig, 14. napon ovuláció, 14 nap luteális fázis az ovulációtól a menzeszig, így lesz 28 napos a ciklus.

Ha valakinek hosszabb a ciklusa, akkor az első fázis a hosszabb, mivel a luteális fázis hossza mindig fix, jellemzően 14 napos, de 16 napnál biztos nem több.


Tehát ha valakinek nem 28, hanem 35 napos ciklusa van, akkor az első fele a hosszabb, a második fele ugyanúgy 14 napos. Szóval neki nem 14. nap van ovulációja, hanem 21. nap.

És ugyanúgy, ha valakinek kitolódik a ciklusa, akkor az első fele tolódik ki, a vérzés ugyanúgy 14 nappal ovuláció után lesz...

2022. febr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tessék?

Minek az ovulációs teszt, ha nem akartok gyereket, és miért nem védekeztek, mert a megszakítás nem az. Ha meg akartok, akkor szabadon kellene szexelni, és ráértek fél év után elkezdeni gondolkodni azon, hogy gyakrabban kellene, ha heti 1x teszitek.

Azt neked senki nem mondja meg, hogy jó idóben volt -e, ha 2 ciklus között 6 nap eltérés van, valószínűleg nem.

2022. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bonyolult

Én csináltam az ovulációs tesztet, mert van betegségem és attól félek a női dolgaim sincsenek rendben és nem lehet majd gyerekem, ha akarok (ezért megyek orvoshoz is) + a családban volt olyan aki meddő volt. Ennyi

A párommal meg úgy vagyunk, hogy ha lesz, lesz, nem baj ha összejön csak még nem próbálkozunk konkrétan.

2022. febr. 27. 21:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugye azt tudod, hogy ovu teszten a két csík nem pozitív, és azt is, hogy attól, hogy pozitív még nem leszel terhes?!

Menj el nőgyógyászhoz, kérj endokrinológiára beutalót, ha van baj érdemes elkezdeni kezelni.

2022. febr. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tudom

A betegségem vonz egy másikat. Az gátolja annak a hormonnak a termelődését, ami kiváltja a tüszőrepedést. Mivel nem volt pénzem magánra, a saját háziorvosom, nődokim meg senkit sem fogad, logikus volt venni egy olyan tesztet, ami ezt a hormont mutatja ki. Értitek? Ettől még nem lettem bűnöző, az eladóhölgy nem figyelmeztetett az ovulációs teszt családtervezésen kívüli használatának törvénytelenségére...

2022. febr. 28. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!