Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha úgy megyek nőgyógyászhoz,...

Ha úgy megyek nőgyógyászhoz, hogy az idő alatt éppen menstruálok, akkor meghallgat és/vagy megvizsgál, vagy elküld?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy úgy kellene időpontot kérni, hogy ne essen egybe a menstruációm a vizsgálattal, de pont azzal a panasszal szeretnék menni, hogy szabálytalan a ciklusom, össze-vissza jön meg, tehát fogalmam sincs, hogy legközelebb mikor fog. Persze ha magánhoz mennék, az megkönnyítené a dolgot abból a szempontból, hogy ha kitalálom, hogy menni akarok, akkor kb. már másnap fogadnak is, szóval nem kell előre kisakkoznom, hogy na vajon két-három hét múlva pont aznap vérezni fogok-e. Viszont erre jelenleg nincs pénzem.

Utoljára 56 nappal ezelőtt jött meg. Tegnap foglaltam időpontot márc. 4-ére. Ma kezdett el görcsölni a hasam alja, illetve nagyon megnőtt az étvágyam (ami menstruáció előtt nem szokatlan nálam), ezért aggódom. Ha pont akkor lenne meg, amikorra az időpontom szól, elmehetnék, vagy teljesen felesleges? Esetleg függ a vérzés erősségétől? (Ha lemondom az időpontot és másikat kérek, simán benne lehet a pakliban, hogy mire sorra kerülök, megint pont meglesz, ezt a problémát szeretném lehetőség szerint elkerülni.)



2022. febr. 26. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
El tudtok beszélgetni, de nem fog tudni megvizsgálni. Nagy valószínűséggel akarna venni rákszűréshez mintát, amit nem tud ha épp vérzel.
2022. febr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
vérzésben nem lát kb. semmit, ha nem hetekig tartó vérzés miatt mész,nem fognak semmit se csinálni
2022. febr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Annyira biztosra állítják az előzőek, hogy hozzád sem fog nyúlni, hogy én is elhinném, de engem simán meg hüvelyi és hasi ultrahangoztak menstruálva, még nevetett is az orvos, hogy őt nem zavarja a vér. Nyilván a hüvely hámfalát és a rákszűrést nem most fogja megcsinálni, de csak ezért eltolni az időpontot hülyeség. Max beszélgettek egyet. De leginkább biztosra mennék, hogy konkrétan ez az orvos végez e így vizsgálatot, felhívnám telefonon.
2022. febr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Hüvelyen keresztül nem fog vizsgálni, ha van lehetősége hasi UH. Ettől függetlenül kérhet hormonpanelt, és adhat beutalót endokrinológushoz.
2022. febr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Engem simán megvizsgált hüvelyen keresztül. A vizsgálóasztalon kellett elvennem a betétet.


Lehet, hogy nem gyakori jelenség, de attól függ, mi a baj!

2022. febr. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

5

"A vizsgálóasztalon kellett elvennem a betétet."

Ilyen mértékű megalázó helyzetet nem tudom, hogy hogyan lehet elviselni... Őszintén.

2022. febr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

6! Miért lenne megalázó???


Eleve a felfogásotok hibás.


Az orvos segíteni akar, azért van. Nem azért, hogy titokban élvezkedjen rajtad, és megalázzon.


Aznap én olyan egészségügyi állapotban voltam, hogy az érdekelt legkevésbé, ki lát meg, és hogy.


Muszáj volt a vizsgálat. És örülök, hogy segített, mert majdnem kórház lett belőle!

2022. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Még annyit fűznék hozzá, hogy nyilván függ a vérzés erősségétől is, mert első meg utolsó napon, nyilván attól függ, hogy neked milyen a ciklusod, de simán lehet, hogy meg is tud rendesen vizsgálni.

Az jó, amit már valaki javasolt, hogy ha esetleg megjön, hívd fel és kérdezz rá, de ha szabálytalan ciklus miatt mész, ultrahangot tud csinálni, ki tud kérdezni, vérvételre is el tud küldeni (ha akar, sajnos ilyen panaszra a legtöbben egyből csak fogamzásgátlót írnak fel), úgyhogy szerintem felesleges ezen stresszelni. :)

2022. febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!