Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szétrepedhet az ember húgyhóly...

Szétrepedhet az ember húgyhólyagja, ha nem mehet el pisilni, és a végletekig vissza kell tartania a pisilést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én pár napja távolsági busszal utaztam, előtte sajnos sok kávét és vizet ittam. Az út felénél már éreztem, hogy pisilnem kell, és nagyon gyorsan rosszabbodott a helyzet, a sok megivott lötty úgy meghajtotta nálam a vizet. A végén már annyíra kellett, hogy inkább leszálltam volna, de a busz Bp-en dugóba keveredett,és szégyelltem volna szólni a sofőrnek, hogy le akarok szállni. Ekkor olyat éreztem, mint addig soha, hogy a hólyagom mint valami keményre fújt laba, mindjárt szétreped. A hasam úgy megnőtt alúl, mintha az ötödik hónapban lennék, már a nadrágomat is ki kellett gombolnom. Aztán csak beért a busz, én már lépni is alig tudtam a fájdalomtól, de lassan elevickéltem a wc-ig, ahól egész újjászülettem.

Csoda, hogy nem pisiltem be, és még tudtam tartani. De azon is elgondolkodtam, hogy ilyenkor nem-e az a jobb, ha az ember inkább bepisil, minthogy esetleg a hólyagja repedjen szép? Nem tudom ti éreztetek-e már ilyet, de én nem viccelek, akkor nagyon komolyan így éreztem, és féltem be is következik a végén.

De vajon tényleg szét tud repedni a hólyag? Hallottatok ilyen esetet? És akkor mi történik, az ember bele is halhat, ha szétterjed a testen belűl a vizelet?

Köszi a segítséget!


2008. dec. 16. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem reped szét mert a belső nyomás idővel olyan erős lesz,hogy ha akarod ha nem ugyis bepisilsz.Viszont nem jó tartogatni mert ha ezt gyakran teszed akkor szervi és vizelettartási problémáid lesznek idővel.Máskor inkább kérd meg a vezetőt,hogy álljon meg.Kötelessége ha nincs a buszon toalett.Ja és ne szégyelld,hogy pisilés miatt leszállsz és akár egy bokor mögé húzodol mert az meg ha mégsem birod tovább tartani és összecsurrantod magad szerintem sokkal rosszabb megoldás.
2008. dec. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem repedhet szét,a hólyag nagyon sok vizeletet képes tárolni.Gondot az okozhat ha sokáig tartogatod aztán pisilsz.Ha a vizelet sokáig feszíti a hólyag falát pisilés utánn hirtelen szűnik meg a nyomás ezáltal a hólyag hirtelen "összeesik".Ilyenkor vérzés indulhat meg a hólyag nyálkahártyályában.

Ha mégegyszer előfordul ilyesmi veled akkor javaslom,hogy úgy pisilj,hogy 3-4 dl engedj ki,aztán tartsd vissza 1-2 percig,majd újra pisilj.Ezáltal adsz időt a hólyagnak alkalmazkodni a nyomásváltozásra.

Ez nem vicc,kórházakban katéterezéseknél is így csinálják,egyszerre csak 400 ml engednek le,aztán várnak.

2008. dec. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az első válaszolónak: - tudom, hogy ilyenkor lehetne szólni a sofőrnek, de sajnos én olyan szégyenlős vagyok ilyesmíben, hogy egyszerűen képtelen vagyok, mégha bepisilek vagy szétrepedek, akkor sem. Legközelebb inkább nem iszok semmit, az a biztos.

Te voltál már ilyen helyzetben, hogy meg kellett álni, és mertél szólni?

2008. dec. 17. 18:41
 4/11 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak: Én még nem hallottam, hogy ilyenkor 3-4 dl-t szabad pisilni. De mennyit kell várni közben, csak 1-2 percet, vagy többet? Én örültem, hogy végre pisilhetek, azt gondoltam az a jó, ha minél hamarabb kijöhet végre az egész. szerintem egyébként legalább 1-2 litert pisilhettem, és ezt 3-4 decinként engedjem ki, hogy ne legyen vérzés? szerencsére így sem vérzett, de lehetett volnaaz is, hogy nagyon véreezni kezd? És annak mi lehet a következménye?

Tudod azért voltam megíjedve, mert szinte szétrepedtem, de mégis tudtam volna tovább tartani, vagyis ha akkor sem mehetek el, akkor talán tényleg szétrepedek, mert szerintem mégiscsak lehet egy határ, mikor nem képes továbbtágúlni a hólyag, és szétreped??

(Emlékszem a nagyapámat prosztatanagyobbodás miatt vitték korházba, és több mint 2 litert katétereztek belőle, és azt mondták, nem sok híja volt, hogy szétrepedt a hólyagja.

Szóval normál esetben biztosan nem fordúlhat elő, csak betegség esetén?

2008. dec. 17. 19:01
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Így van csak betegség esetén,ha valami akadája van a vizeletnek.Te azért nem repedtél volna szét,mert az akaraterőddel nem tudtad volna addig tartani.Szóval előbb bepisáltál volna,mint hogy szétrepedjen.A hirtelen kiengedéssel meg tényleg vérzés indulhat el.Nem feltétlen fordul mindenkinél elő,de meg van a veszélye.Úgy mondják atóniás vérzés,az a baj,hogy nehezen áll el.Biztos hallottad már szülő nőkről,hogy nem kezdett összehúzódni szülés utánn a méhük,és csak úgy tudták elálítani,hogy kivették az egészet.Na ez ugyan olyan lehet.Én is sokat katétereztem már,mi mindíg 4 dl-ként engedjük le.Várj közte 1-2 percet,az elég.Na remélem nem ilyesztettelek meg,csak ezt fontosnak tartottam hozzátenni.:)
2008. dec. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, most már elhiszem, hogy nem repedtem volna szét.

Biztosan ápolónő lehetsz, vagy orvos? Látom, hogy nagyon értesz ehhez, ezért most már csak kiváncsíságból hadd kérdezzem meg tőled azt, hogy nőknek is lehet valami olyan betegségük, hogy nem tudnak pisilni, mint pl a nagypapám a prosztata miatt? És mennyíre számít az soknak, hogy több mint 2 litert engedtek le belőle. Volt másnál is, hogy ennyit engedtek le, és nem volt ebből egészségkárosodása?

Köszönöm, ha még válaszolsz erre is.

2008. dec. 18. 01:02
 7/11 anonim válasza:

Ellent kell mondanom sajnos.

A középkorban haltak ebbe bele emberek.

A hólyag szétrepedésébe.

Persze nem úgy kell elképzelni mint egy labdát ami felrobban...a húgyhólyag egy izom.

A középkori nagy ivászatok alkalmával egészen addig nem lehetett felállni az asztaltól amíg a király így nem tett.

Bár az ilyen eset ritka mint a fehér holló de előfordult már.


Azonban inkább szervi oka van annak ha ilyen történik.

Húgyhólyagrák pl. ami elzárhatja a hólyag száját.


(Medikus vagyok)

2009. jún. 3. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szia en múltkor mentem buszon Ausztriába.egyszer álltunk meg es en akkor aludtam .amikor felkeltek azt mondtak hogy nem állunk meg többet de en úgy éreztem hogy felrobban a holyagom.meg egy óra volt hatra.a barátnőm aki szeret viccelődni megitatott velem fel liter .oda tett a szamba egy literes üveget es írnom kellett hogy ne legyek vizes.fel óra volt hatra de akkor mar annyira kellett hogy azt hittem hogy felrobban.mar remegtem es összetett lábbal ültem de mar néha álltam.aztan nem bírtam tovább,megkerdeztem hogy meg állhatunk e mert mar tényleg felrobban a holyagom de azt mondtak hogy mar csak 10 perc.azt hittem megorulok...aztán dugóba keveredtunk a szállás elott akkor mar majdnem sírtam annyira kellett a hasam alul megnőtt mint egy terhesnek a gatyamat ki kellett gombolni aztan oda jött hozzam a barátnőm es beleült a holyagomba.azt hittem mar tényleg felrobban de aztan beert a busz
2015. jún. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szabó Ivettnek:

Én is hasonló helyzetben voltam a buszon, mint te. Teljesen be voltam pánikolva, hogy mi fog történni, mert én is azt éreztem felrobban a hólyagom, nagyon féltem, hogy tényleg szétrepedek vagy bepisilek. A kigombolt nadrágomat már lehetetlen volt visszagombolni, úgy tele volt a hasam. Szerinted ilyenkor szét tud robbanni a hólyag, ha még sokáig nem áll meg a busz, vagy egyszerűen bepisiltünk volna. Fura, de én még akkor is tudtam tartani, mikor majdnem szétrobbantam. Szóval nem tudom mi történne..? Te is így érezted?

2015. júl. 4. 02:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy keveredtem ide, teljesen mást kerestem, de, mivel a felhasználó nincs letiltva/törölve, írok.


Megrepedhet.


A Grace klinikaban volt két ehhez fűződő eset.


Az egyikben a srác cementbe ült fogadásból, bevitték a kórházba és ott mondták, hogy, ha nem katéterezik, megreped a hólyagja.


A másikban egy pasi darázsfészekbe tette a... péniszét :-D és úgy megdagadt neki, hogy nem tudott pisilni. Úgy ment be a kórházba, hogy órák óta nem pisilt (ha jól emlékszem, "tegnap este óta") és egy rezidens látta el, aki nem katéterezte meg. Mire egy orvos szólt, hogy katéterezze, a férfi megszólalt, hogy nem is kell már pisilnie, aztán elkezdett ordítani. Erre mondta a doki, hoty megrepedt a hólyagja és műtötték a férfit.


Attól, hogy vakaki egy buszúton nem tud mosdóba menni, szerintem nem lehet baj. Úgy tudom, hogy olyan nincs, hogy egy egészséges embernél, akinek nincs akadálya, hogy eleressze a vizeletét (tehát nincs olyan helyzetben, mint a fent említett emberek) idáig fajuljon a dolog. Ilyenkor, amikor már nagyon-nagyon feszül a hólyag és nem tudna tovább feszülni, szépen kiereszti a vizelet egy részét vagy az egészet. Ilyenkor szokott a kellemetlen szituáció lenni, hogy az ember érzi, hogy szivárog, próbálja megállítani, de nem tudja egyáltalán vagy, mire sikerül, már mindegy is, mert akkora folt lett a nadrágján, ülésén, stb.

2019. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!