Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A problemam az lenne, hogy par honapja rendszertelen a menstruaciom, sokszor kesik 1-2 hetet, de a ketto kozott is verzek egyfolytaban, el sem mulik egy napra sem, kb 2 honapja, a kulonbseg csak annyi, hogy ilyenkor nem olyan eros a fajdalom, de ugyan olyan eros a verzes. Jovoheten megyek orvoshoz, tudom elobb kellett volna ebben nagyot hibaztam. Ha valaki esetleg tudna addig valamit mondani errol, segitene egy kicsit, tudom senki nem tudhatja biztosra csak az orvos. Ha valaki tudja, hogy mit fog csinalni, hogy vizsgal meg az is segitene. 18/l

2022. márc. 25. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos addig semmit se tudsz tenni.

A vizsgálat nem fáj, csak kellemetlen.

Mondd majd el pontosan, hogy mióta vérzel, és milyen egyéb tüneteid voltak/vannak. Kérdezik majd a legelső vérzésed, és a legutolsó első napját. Valószínűleg fog kérni majd UH vizsgálatot és laborvizsgálatot is.

Hogy mi lehet, azt így előre nem lehet tudni.

2022. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Es ezen az uh es laborvizsgalaton is le kell majd vetkozni? Vagy itt mi tortenik? Nagyon felek ezektol:(
2022. márc. 25. 10:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Furcsa, de ilyen fiatalon extrém ritka a komolyabb probléma, értem ezen a rákot. Reméljük a legjobbakat!


Betesz az orvos egy kacsát, amivel szétfeszít valamennyire. Tapintásos vizsgálattal megvizsgálja a hüvelyed és a méhszájad. Esetleg kolposzkóppal megnézi a méhszájad hámjának állapotát, az egy nagyító. Ha ott lát valamit, akkor csinál rá egy ecetes próbát, amivel még jobban látja az eltéréseket.

Aztán lesz hüvelyi UH, amivel a méh belső részét, a pete vezetéket, a petefészket és a tüszők állapotát nézi meg.

Valószínűleg csinál majd egy citológiai mintavételt, amivel a méhnyak és a méh belső nyálkahártyáját és azok átmenetét vizsgálják meg majd a laborban. Ez egy ilyen pülpiszkálószerű cucc, amire rákenik a nyálkahártya nyákját.


Ha semmi nem mutat semmit, valószínűleg kelleni fog vérvétel, amiből a hormonjaid szintjét állapítják meg.


Aztán kisilabizálnak valamit.

2022. márc. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*fülpiszkáló
2022. márc. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat:) Es ugy is meg fog vizsgalni, hogy verzek? Mert tenyleg egy napra sem mulik el. Vagy igy nem tud majd?
2022. márc. 25. 11:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze, úgy is megvizsgálnak. Ez nem gond. Meg nekik nem is fura.

Én is voltam már így, hogy nem akart abbamaradni a vérzés. Megvizsgáltak, volt UH, labor. De nekem más problémáim is voltak, és azzal függött össze, az újult ki.

2022. márc. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom remelem mar jobban vagy es igy is marad:) Azt meg elfelejtettem irni, hogy amikor a rendes menstruaciom van, az rettentoen faj, hanyingerem van, szedulok. Ilyenkor a ketto kozotti verzesnel is faj az alhasam, de nem annyira, viszont szedulok ugyan ugy. A mellem is faj nagyon kb 2 hete.
2022. márc. 25. 11:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor jó is, ha elmész orvoshoz, mert az ilyen nagyon fájdalmas menstruáció is általában akkor van, ha van valami probléma.
2022. márc. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!