Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fertőzés esetén a nőgyógyász...

Fertőzés esetén a nőgyógyász muszáj hüvelyi úton vizsgáljon?

Figyelt kérdés
Ha valaki szűz, akkor hogy zajlik le egy vizsgálat? A női vagy férfi doktorok a jobbak így elsőre?
2022. márc. 30. 21:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Van neki olyan vékony kenetvevője, amivel mintát tud venni hüvelyváladekodból.
2022. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%

De miért olyan nagy dolog ez?

Vizsgálat és kész, nem szex..

2022. márc. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Kénytelen. Vannak kisebb eszközök, de ha nincs szűzhártyád az sem szükséges.

Az orvos neme nem befolyásolja a vizsgálatot, de szerintem a férfiak sokkal empatikusabbak. Ha egy nő előtt kevésbé szégyenlenéd magad, akkor válaszd azt.

2022. márc. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 2-es, első alkalommal azért szerintem sokan tartanak tőle.
2022. márc. 31. 13:38
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
Ha szűz vagy, végbélen keresztül fog vizsgálni vszeg (ált. ez a protokoll), de a kenetet le tudja venni, mert az csak egy vékonyka pálca.
2022. márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Próbáld ki a Canestent aztán a Betadine-t. 90%, hogy el fog múlni, és akkor megúszod.
2022. márc. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

7

És mégis miért kellene a végbelében matani, ha egyszer fertőzéssel megy. Semmi értelme, szükségtelen. Mintát tud venni anélkül is.

2022. márc. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

8-as, szerintem ne ajánlgasd a csodaszereidet. Főleg mivel fogalmad sincs mi a kérdező baja. Ezek a házipatikák csak elfedik a tüneteket ideig-óráig, aztán lehet h mélyebbre rágódik a baj. Akkor már sokkal több komplikáció lehet.


Kiscsillag, menj csak el nyugodtan nőgyógyászhoz. Eddig a legtöbben még túlélték ;-)

Ha elmondod neki h szűz vagy még, és számodra fontos ez, akkor biztosan nagyon fog vigyázni. A vizsgálat előtt (ha az túlmutat a szemrevételezésen, vagy bármilyen kockázatot/kellemetlenséget is rejt , akkor tájékoztat, és hozzájárulásodat kell kérnie.


Szóval ne félj. Semmi sem lesz egy prosztata vizsgálathoz képest.

2022. márc. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

A 4-es hozzászólását annyival helyesbiteném, hogy 3 ujj helyett max 1 lesz, de ez sem biztos. Sajnos/szerencsére végbélben. Talán a szövödményeket és anatómiai rendellenességeket is ki akarja majd zárni ez indokolhatja az RDV-t. (Ezt inkább a 9-esnek írom )


Szerintem az lenne a helyes ha minden fiatal nő, vagy posztpubertás leány elmenne egy rutin vizsgálatra. De legalább az első szex előtt. Aztán ha valami betegség adódik, már nem lenne olyan ijesztő a vizsgálat. De ez itt a szubjektív véleményem, a kérdés szempontjából teljesen mindegy.


"Aztán vesz kenetet aztán szagmintát."


Ez viszont ténylegesen benne van a pakliban. Kálium-hidroxidot adagolnak a kenethez, majd ennek szagát figyelik. Kiegészítő vizsgálati eljárás a bakteriális vaginózis diagnosztikájához. Helyben van, olcsó, gyors. Cserébe nem annyira objektív

2022. márc. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Én nem vagyok ilyen szánalmas eszközökre rászorulva. De, ha vissza tekered az egészség kategóriát láthatod, hogy kb hetente van egy ugyan ilyen kérdés amit mindig ugyan az az ember ír ki.
2022. márc. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!