Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha elmegyek nőgyógyászhoz...

Ha elmegyek nőgyógyászhoz megkérhetem, hogy ne vizsgáljon meg?

Figyelt kérdés
Egy ideje hüvelygomba szerű tüneteim vannak, ezért eldöntöttem, hogy elmegyek nőgyógyászhoz. Viszont ez lesz az első alkalom, így nagyon félek. Meg lehet kérni, hogy ne vizsgáljon meg, csak adjon valami tanácsot ezzel kapcsolatban? Természetesen ha nem múlik el, akkor visszamegyek, de első nekifutásnak szerintetek lehet vizsgálat nélkül?
2016. febr. 3. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Megmondod az orvosnak, hogy először vagy nőgyógyásznál, hidd el, nagyon óvatos lesz. Muszáj megvizsgáljon, kenet nélkül nem lehet megállapítani milyen bajod van. (N)
2016. febr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És... ez a kenet micsoda? :D bocsi, tényleg nagyon tájékozatlan vagyok
2016. febr. 3. 23:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Több oldalról is megválaszolható ez a kérdésed és több lehetőség is van.

Mondhatod neki, de számíthatsz arra, tanács nélkül elköszön tőled.

Ha egy empatikusabbat fogsz ki, akkor megértheti a kérésedet, elmondja a vizsgálat menetét, talán ad tanácsot, hagyja, hogy megismerd őt valamennyire és visszarendel pár napon belül, amikor már felkészültél.

Talán elsőre (meg sokadikra is) lehet, érdemesebb lenne elmenni női nőgyógyászhoz (vagy gyermek-nőgyógyászhoz).

Ők orvosok. Ez a szakterületük már évek óta. Rengeteg nővel találkoztak már és azért dolgoznak, hogy nekünk nőknek segítsenek.

De akár elmehetsz vizsgálat nélkül is a patikába és vehetsz Canesten Combi-t. Ez gombás megbetegedésre van. Tartalmaz krémet és hüvelykúpot (használati utasítás a dobozban van és ne felejtsd el a végbél környékét is bekenni-külsőleg). Ha van partnered, akkor az ő nemi szervét is be kell kenni pár napig a krémmel. Ha ezt nem teszi, akkor te hiába kezelted magad, mert vissza fog fertőzni téged. Gyógyulást kívánok.

2016. febr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az jó megoldás, ha először kipróbálom a canesten combit, és ha nem hat, akkor elmegyek orvoshoz? Az az igazság, hogy én nem csak a nőgyógyásztól, hanem tényleg minden orvostól iszonyatosan félek. (Tudom, hogy csak jót akarnak, meg ez a szakterületük, meg nem akarnak bántani stb...) Ezért szeretném minél kevesebb macerával "megúszni", persze az természetes, hogy ami szükséges, az szükséges.
2016. febr. 3. 23:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy lehetőség, hogy először megveszed a Canesten C-t, aztán ha nem használ (ez csak akkor következik be, ha nem gombás megbetegedésről van szó), akkor majd elmész a dokihoz. Addig is a neten találsz a nőgyógyászati vizsgálatról videót, nézd meg, mert akkor Te is láthatod, nem is annyira problematikus, mint ahogyan az ember azt gondolhatja.
2016. febr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Apropó! Ha itt a GyK-n valamilyen gyógyszert ajánlanak neked, mindenképpen kérdezz rá a patikusra, hogy mire való, mit kell róla tudni. Soha nem tudhatod, jó-e az amit javasolnak neked vagy nem is a felvetett problémádra jó. Ha hüvelygombát mondasz, nagy valószínűséggel ezt a szert fogják ajánlani a patikában is, mert ez most a sláger és jó is a gombás fertőzésre.

Csak azért írtam ezt neked, mert fontos, hogy óvatos maradj és a tanácsoknak mindig nézz utána, mielőtt bármit is alkalmaznál + a párod is.

2016. febr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kenetvizsgálatot is láthatsz a neten, így könnyebb elképzelni, mint ha leírva olvasnád.

Amúgy a hüvelybe felvezetnek egy eszközt (előtte szólni kell, ha valaki szűz), amit kacsának hívnak (olyan mint a kacsa csőre). A vizsgálat nem fájdalmas, csak kellemetlen, fura lehet, hogy a lábunk közt matatnak (de csak pillanatokig tart). A kacsán keresztül felvezetnek a hüvelybe egy apró pálcikát, aminek a végén vattaszerűség van. Itt picit megforgatják (ez sem fáj egyáltalán), majd a kivétel után a vattás résszel bekenik a tárgylemezt és eljuttatják a laborba.

Így röviden leírva ez a kenetvétel.

2016. febr. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Először jó a patikai szer, ott segítenek, hogy mire jó.

HA viszont nem segít, akkor marad a doki, mert ezek a betegségek kezeletlenül nagy bajt okoznak (felhúzódhat a húgycsövekre, kismedencére, méhre, meddőség, gyulladások, fájdalom!) és akkor urológushoz kell menni, akit nem szokott már ilyesmi érdekelni, csak vizsgálatokkal segíthet(ami fájdalmasabb mert húgycsőbe nyúl fel ha úgy van :S brr).


Viszont a nődokihoz érdemes hozzászokni, mert évente legalább egyszer illik elmenni hozzá rákszűrésre (ez a kenetvétel, benyúl egy számodra megfelelő méretű "kacsával" mint egy szempilla göndörítő csak hosszabbak a nyelvei, szétnyitja és egy kis kefeszerű valamivel mintát vesz a méhnyakadról), ha elmúltál 18 vagy már élsz nemi életet vagy hosszú ideje menstruálsz. Csak vizsgálattal tudja pl a méhed méretét, elhelyezkedését megállapítani, hogy milyen állapotú valamint a hüvelyed és a méhszájadat megnézni. Kellemetlen, de muszáj, mint a fogorvos, ez viszont hosszú pulcsival vagy szoknyával túlélhető. 15mp az egész amúgy (én számoltam először)! :) Mondod, hogy első alkalommal vagy ott,ilyenkor elmondja mit csinál, mivel, kedvesek, én pasihoz járok amúgy, semmit nem éreztem!

2016. febr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mi volt?
2016. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!