Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Éles, végbélbe nyilalló...

Éles, végbélbe nyilalló fájdalom menstruáció ideje alatt mennyire normális?

Figyelt kérdés

Az éles alatt olyan intenzitást kell érteni, hogy összerezzenek, felszisszenek, volt, hogy szabályosan üvöltöttem (pedig abszolút nem vagyok rájátszós), ha éppen sétálok, meg kell állnom, görnyedek. Legutóbb annyira rossz volt, hogy felállni sem mertem, csak összekuporodva feküdni az ágyban, de még így sem szűnt meg teljesen, rám-rám jött időközönként.

Durva székrekedés esetén előforduló fájdalomhoz tudnám hasonlítani; mellesleg általában azom is van, mialatt menstruálok. Évek óta jelen van már nálam ez a fájdalom, és kifejezetten vérzés idején, de nem minden egyes alkalommal jön elő. A hasam is görcsölni szokott, ahogyan sok más nőnek, de közel sem ennyire súlyos, arra ha beveszek Algoflexet vagy Cataflamot No-Spával, el szokott múlni, vagy minimálissá enyhül, de ezt a végtáji problémát nem oldja meg.

Bélrendszeri endometriózisról olvastam mint hasonló esetekben felmerülő diagnózisról, de ami esetleg ellene szólhat, az az, hogy sosem vérzett a végbelem menstruáció alatt (pedig mint mondtam, jó ideje fennáll a helyzet), illetve anyámtól, nagymamámtól is hallgatom, hogy velük is ez volt, amíg abban a korban voltak, hogy megjött nekik, mégsem lett semmi bajuk, ki sem vizsgáltatták. Nőgyógyászhoz hamarosan mennem kell más miatt, viszont félek attól, hogy ha felhoznám, sor kerülne altatásban elvégzendő vizsgálatokra (még semmilyen műtétem nem volt soha, nem kellett ilyesmivel szembenéznem).

Erről mit gondoltok? Van, akinél simán csak így működik a menstruáció, vagy mindenképpen rendellenességet jelez?



2022. márc. 31. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Nekem az endo miatt volt ilyen.
2022. márc. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez volt az egyetlen tüneted?
2022. ápr. 1. 02:27
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem megszokott annyira. ellazítani nem tudod gondolom a záróizmodat te sem szinte igaz?

Nemrég voltam orvosnál és igen kellemetlen vizsgálat volt mert újjal a nézte a fenekem majd közölte hogy rendkívül erősek a izmok és feszülnek de nagyon vékony ott a fal. Nekem mensinél és minden egyes nagy dolog után 2-3 napig éles fájdalom mintha egy kavicsal vagy késsel karcolnának egész idő alatt, üléskor és álláskor is! fekvéskor nem érzem. Ez ilyen. nekem 10 éve megvan. most mondta miért.

2022. ápr. 1. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, nekem rengeteg tunetem volt. (1-es voltam)
2022. ápr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező! Javult azóta a helyzet?

Most nekem is ilyen tünetei vannak mint amit írtál.

márc. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már nem igazán jellemző, csak akkor van nagyon ritkán valami hasonló, ha épp székelnem kell menstruáció alatt, de miután megszületett a "produktum" (nem tudom hogy mondjam szebben), megszűnik. Nem tudom, mi történt, nem kaptam rá kezelést (nőgyógyásznak mondtam, de tb alapon nem igazán foglalkoztak vele), szóval én azt mondanám, hogy menj vele magánba, ha megteheted.
márc. 12. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!