Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonproblémás, patis nőtársa...

Hormonproblémás, patis nőtársak! Jó ötlet a hormonzavart, pattanást izotretinionnal és fog.gátlóval kezelni?

Figyelt kérdés

Egy olyan helyzetbe kerültem hogy elmentem magán bőrgyógyászhoz remélve hogy felír egy jó rutint a pattanásaimra. Ehelyett felírta a roaccutan és a yadine nevezetű gyógyszert.


A problémám az hogy az eddigi leleteimből semmit nem nézet meg. Feltett néhány kérdést illetve megnézte a bőröm. Elmondtam neki hogy egyetlen egyszer 7 éve volt petefészek cisztám és ha nem étkezem megfelelően meg nem sportolok nem megfelelő az inzulinom az eddigi vizsgálatok szerint. Erre azt a választ kaptam hogy hajlamos vagyok hormon zavarra (pcos IR) és ezt jobb lenne csírájában elfolytani amire jó gyógymód a fogamzásgátló és az lenne a legjobb ha legalább 4 5 évig szedném szóval még csak nem is a roaccutan miatt írta fel.

Lehet hogy hülye vagyok ehhez de legjobb rudásom szerint hormonzavart nem oldja meg fogamzasgatlo csak elfedi a kellemetlen tuneteket. Plusz nincs semmilyen problemam ha figyelek az eletmodomra. A menzeszem is tökéletesen működik van peteérésem és minden oké nem értem erre miért kéne gyógyszert szednem. Ennyi erővel lehetek sgyszer majd rákos is mégsem kezdek el már most kemoterápiára járni.


Most nagyon elbizonytalanított, csábító az ajánlat hogy ezek elmulasztják az aknéimat de közben meg vannak félelmeim hogy többet árt mint használ elvégre nincs nagy bajom. Az tény hogy az androgén hormonjaim magasabbnak bizonyultak pl 6 -7 évvel ezelőtt de ennyi. Meg tényleg az a baj hogy nem kért el semmilyen papírt és vérvételre sem küldött. Mit gondoltok erről? Nem tudom mi lenne a helyes..



2022. ápr. 3. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:
A roacuttan miatt mindenképp kell a kezelés alatt a fogamzásgátló. (Kivéve ha nem élsz nemi életet) Utána meg érdemes endokrinológust felkeresni. A bőrgyógyász kizárt, hogy értene ehhez a részéhez. A fogamzásgátló persze az "egyszerű" megoldás
2022. ápr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha csak az aknés bőröddel van probléma arra tudok egy egész jó megoldást. Én is nemrég voltam bőrgyógyásznál, de nem is emiatt, hanem, hogy levetessek egy anyajegyet. Erre elkezdett magyarázni egy gyógyszerről, hogy milyen jó lesz nekem, és majd kéz és láb nélküli gyerekeim lesznek. Ezt ő mondta, nem én. Ráadásul magán doki.... Szóval ha gondolod akkor írj nyugodtan privátban ha érdekel nekem mi segített 😁 a bőröm is nagyon zsíros volt, arra se használt semmi, de már tökéletes az is.
2022. ápr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!