Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3,5 hónapja tartó, nem múló...

3,5 hónapja tartó, nem múló hüvely-hugyuti gyulladás, 4-5 negatív tenyésztési (STD is 2X!)leletekkel szinte folyamatosan ad tüneteket. Antibiotikum + gombaellenes szerek, partnerkezelés. A hüvelyflórát sem tudom pótolni így. Valami ötlet a kiútról?

Figyelt kérdés

#gombás hüvelyfertőzés #hüvelyirritáció #Visszatérő hüvelyfertőzés #Krónikus hüvelyfertőzés
2021. máj. 30. 20:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
A gyógyszereken kívűl napi 1,5 liter kamilla tea. Átmossa a húgyutakat.
2021. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán milyen tüneteid vannak? Ha van 5 negatív tenyésztésed, akkor nem ez a bajod. Miért nem használhatsz hüvelyflóra helyreállítót? Hogyan védekeztek, és mióta?
2021. máj. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
És mi a panaszod? Mert ez alapján semmi bajod...
2021. máj. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sorolom: szúrkáló érzés a hüvelyben, hugycsőben, égő érzés a hüvelyben, szeméremtesten, viszketés a hûvelybemenetnél, fájdalmas vizelés, hólyag diszkomfort. Egy valódi fertőzéssel indult, de nem hatnak a gyógyszerek. Ezért kérdeztem, hogy ötlet van-e. Flórahelyreállítás nem megy amíg ilyen tüneteim vannak, próbáltam. Múlt pénteken egy gyógyszertári teszt kimutatta a Candidát, csak akkor fogalmad sincs, hogy mit ér a labor teszt. Azt sem hiszem el, hogy “ép hüvelyflóra látható”. Ennyi gyógyszer után ez lehetetlen.
2021. máj. 31. 07:12
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
A hólyaghurutra milyen gyógyszert kaptál ami nem segített? Én terhesen kaptam hólyaghurutot, Almowill duo-t írt ki a doki. 1 nap alatt megszűnt minden panaszom, 3 napig szedtem csak, dokival közös megegyezéssel abbahagyhattam hamarabb.
2021. máj. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő szándékot. Nincs elég hely arra, hogy leírjam a teljes storyt. Az 5. válaszolónak: Suprax, Augmentin(a vizeletből 1x kitenyészett egy baci, arra ez volt jó, de azóta azóa készült még 2 abból is és mind negatívak, csak az érzés maradt), Azi Sandoz, most Notrofurantoint szedek, mert az mindig jó volt eddig. Gombaellenes gyógyszerek 4x, antibiotikus hüvelykúpok. Nekem 30 éve szexuális aktivitás hatására rendszeresen van hólyaghurutom, de ilyen makacs hüvelyi fertőzéssel kombinált még nem volt, főleg úgy, hogy nincs meg a kórokozó. Szóval eléggé el vagyok szomorodva. 😢
2021. jún. 1. 12:32
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem már a gyógyszerek kicsinálták a hüvelyflórát, azért a fájdalom, viszketés.

Hüvelyszárazságra való Cikatradinát én a helyedben kipróbálnék pár napig.

2021. jún. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez gomba.

Ennyi antibiotikimtol nem csoda.

Felborult az egyensuly, nincs baci, de gombak maradtak, tunetelsz.

Ne szedj mar abt.

Semmit.

Foleg ha volt oralis gombaolo is.

Huvelyi is kene,de ab nelkuli.

Kenegetni is , aztan utana helyreallito kup

2021. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szia 8. kedves válaszoló. Múlt pénteken vettem egy Candida tesztet, pozitív lett. Azonnal vettem gombaellenes kúpot, meg Flucohexal gyógyszert. Beszedtem, betettem, ma csütörtök van és 2-3 nap átementi enyhülés után újra ugyanott tartok, mint pénteken. Állandó szúrkáló, viszkető, égő érzés, ahogy kell. Igazából soha nem voltam teljesen tünetmentes ez alatt a 3 hónap alatt. Tanácstalan vagyok, hogy miért nem hatnak ezek a bazi erős szerek, főleg a gombaellenes. Kitenyészteni nincs értelme, mert mint írtam, az előző 4 is negatív lett, pedig 100%, hogy nem volt az. Azt mondta nőgyógyász, hogy az esetek jelentős részében nem tenyészik ki a gomba. Akkor minek csinálják a vizsgálatot, ha az alapján adnak, vagy nem adnak kezelést. Szóval ott tartok, hogy rettegek attól, hogy nem tudják kiírtani az akármilyen kórokozót, mert nem hatnak a szerek. Mi lesz így velem? A szexuális életem gyakorlatilag megszünt, ami önmagában is elég nagy probléma.
2021. jún. 3. 18:47
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha a tenyésztésnek nincs ertelme, mi volt ez a teszted??huvely ph s ez is??

Micovagot próbáltad mar?? Kenniis szoktad canestennel?

2021. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!