Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mindent a fogamzásgátló...

Mindent a fogamzásgátló tablettákról?

Figyelt kérdés
Sziasztok, még fiatal vagyok, de szeretnék tablettát szedni. 3- főorvosnál voltam környéken, (magánban) de senki sem küldött kivizsgálásra ( Ilyenkor hova kellene bejelentkeznem, ha nem küldene el, mi a menete?, apai-ágon volt a családban trombózisos..) és szeretnék személyre szabott fogamzásgátlót, nem pedig azt hogy hasra csapva felírna valamit “ezt szedik a fiatalok címszóval”… vagy hogy ha a fentebbit megemlítem, vizsgálat minden nélkül rávágva hogy akkor ne szedje :))

2022. ápr. 5. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Trombózishajlamra több féle vizsgálat is van! Synlabnál érdeklődj vértesztekért! Antithrombin 3 szintet, leiden mutációt is lehet nézetni.

Amúgy én Altforallét szedek. Semmi mellékhatása nincs.

Spirált is használhatsz már, érdeklődj! :) Lényeg, hogy ne ezeket a hormonmentes krémeket és kúpokat vedd, tele a net miatta a terhes kiscsajok sírásával!

2022. ápr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A trombózis kivizsgálás egyébként fizetős, én 12 ezret fizettem pl állami kórházba.
2022. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
2. Pedig ingyen megkellene csinálniuk tb-re. Aljas férgek. Becsaptak téged. Mellesleg vizsgálat nélkül az aljadékok fel sem írhatnák a hormontartalmú gyógyszereket. De sokszor sumákolnak. A magyarországi szülész-nőgyógyászok pénzéhes szemétládák. Igazi fehérköpenyes bűnözők 90%-ban.
2022. ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó: ne haragudj már, de ha nulla egészségügyi iusmerettel rendelkezel, akkor minek pofázol bele?


1. Nem aljas férgek, indikáció nélkül bizony a thrombophilia vizsgálat fizetős. Az pedig, hogy valaki fogamzásgátlót szeretne szedni, nem indikáció. Tehát ha valaki emiatt ilyen vizsgálatot szeretne, akkor bizony fizetni kell érte.


2. Nemzetközi szakmai ajánlások szerint SE javasolt rutinszerűen thrombophiliát szűrni a fogamzásgátló felírása előtt. Nyugodtan utána lehet nézni, ahelyett, hogy az orvosokat fikázod.

Elárulom, hogy önmagában a terhesség is nagyobb trombózis kockázatot jelent, mint a fogamzásgátló szedése, a gyerekágy 6 hete meg pláne. Még sem előírás terhesség vállalása előtt vagy alatt se a szűrés....


3. Akkor kell csak hematológiai kivizsgálás, ha az elsőfokú rokonok között fordult elő relatíve fiatalon thrombosis. Az, hogy az ükmama 90 évesen 3 hónap ágyban fekvés után thrombosist kapott, az nem indikáció. Ha anyukád 30 éves korában csak úgy thomrbosist kapott, na akkor igen. Viszont ilyen esetben meg vizsgálattal SE javasolt a kombinált tabletta szedése.


4. Nincs olyan, hogy "személyre szabott" tabletta, ez csak a gyakoris nép tévképzete. Teljesen egyéni, hogy te az adott típusú gyógyszerre hogy reagálsz, és ezt semmilyen vizsgálattal nem lehet előre megjósolni.

2022. ápr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as:

Rosszul tudod, nem vertek engem át. A trombicitas vizsgálat csak akkor ingyenes ha valami indokolja: pl ha már volt strokeja az illetőnek. Az, hogy nekem anyai ágon volt nagymamámnak sztokja, nem indokolja. Az megint más kérdés, hogy nem lesz olyan épeszű nőgyógyász, aki ennek tudatában de a vizsgálat nélkül fel fog írni fogamzásgátlót.

Én azért írtam, hogy nekem államiba 12 ezer volt, hogy számítson erre a kérdező. Ha jól tudom, magánba se sokkal drágább, cserébe hamarabb lesz időpont.

2022. ápr. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!