Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Roxanelle tablettánál okozhat...

Roxanelle tablettánál okozhat valami szövődményt/ mellékhatást ha szünet nélkül szedem az aktív tablettákat (A többi lent )?

Figyelt kérdés
Sok oldalon olvastam, hogy nem lesz belőle probléma. Azt szeretném tudni hogy valaki csinálta már így? Lett valami baj?

2020. júl. 12. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Rendszertelenebb lehet a vérzésed, nehezen leeht megjósolni, mikor vérzel vagy szivárog, kb ennyi. mondjuk az is lehet, hogy teljesen kimarad.
2020. júl. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy mást kérdezek de te amikor elkezdted az első mensinél le röviditette a vérzést?
2020. júl. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, nekem már az első alkalomnál kevesebb volt, szinte alig volt meg
2020. júl. 13. 14:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmi komoly bajod nem lesz tőle. Maximum pecsételő vagy áttöréses vérzés lép fel.

Én mást szedek, de alapból 2-3 havonta tartok csak szünetet. Orvos vagyok egyébként, szóval tudom hogy működik a tabletta. Mivel leállítja a ciklust, a vérzés pedig csak a tabletta megvonása miatt van, a szervezetnek fullra mindegy, hogy 21 vagy 50 napig szeded. Pont ugyanannyira káros hosszabb ciklusokban szedni, mint amennyire alapvetően a tablettaszedés káros. Igazából a szünetet is csak azért tettek bele, mert a nők igénylik a "menzeszt", mert abból tudják, hogy nincs terhesség. Amerikában pl. kifejezetten kedvelt az elnyújtott ciklusú tabletta, ahol csak 3 havonta van vérzés, itthon meg hiába létezik ilyen, a nők ódzkodnak tőle. Pedig a hatásfoka is jobb, mivel a szünet előtti és utáni egy hét veszélyes a kihagyás szempontjából, így 3 hét szedés alatt 2 hét kritikus, míg hosszú szedés ciklus esetén mondjuk csak 9 hétből 2.

Nekem egyébként sosem volt sem áttöréses, sem pecsételő verzesem.

2020. júl. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!