Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az normális, hogy egy nyolc...

Az normális, hogy egy nyolc éves kislánynak szörösödik a hónalja?

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem. De ma már egyáltalán nem meglepőek ezek a dolgok, az emberek rengeteg növekedésserkentő hormonnal kezelt élelmiszert fogyasztanak (a kenyértől a baromfin át a tejig). Ez a kislány talán az átlagosnál több hormont juttatott a szervezetébe, és lehet, hogy egyébként is korán érő típus. Így könnyen lehet, hogy előbb kezd el érni.
2010. szept. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ma már tényleg egyre korábban érnek a gyerekek...

Ez rengeteg mindentől lehet, környezeti és hormonális okok ugyanúgy kiválthatják.

Orvost kellene megkérdezni.

Nekem is volt általános iskolában olyan osztálytársam, akinek 10 évesen jött meg az első havivérzése...

2010. szept. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez az eredménye, ha bezabáltatnak velünk mindenféle hormonvackot...fuzáriumos gabonát pl...
2010. szept. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__1035..


Ez az én kérdésem volt. Igen, az enyémmel is ez a helyzet. Vidd el orvoshoz a biztonság kedvéért.

2010. szept. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Az én lányom is nyolc éves, és szőrösödik a hónalja, sőt, már máshol is van neki egy-két szál. Én megkérdeztem a dokit. Múltkor nem tudtam hova rakni a gyereket, mikor méhnyakra mentem, hiába zártam be a szekrénybe, ordított :) úgyhogy magammal vittem. Mondta a doki, hogy azért is jó, hogy elhoztam, mert ha nem is nézi élesben a mintavételt, de elmagyarázta közben neki, hogy mi történik. És ez a mai világban nagyon fontos, hiszen ők már hamarabb fejlődnek.

Én 12 évesen azt hittem, meg fogok halni, azért vérzek, a lányom meg már így fel van készülve. Neki valószínű, ahogy Nektek is, előbb fog megjönni.

Az orvos mondta, hogy semmi baj nincs a szőrökkel, egyre korábban jelennek meg.

Ne aggódj!!! (Csak vegyél egy perselymalacot, és dugdost bele a százasokat a kozmetikusra :))

2010. szept. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ja, én vagyok a bőbeszédű. Vérkép, minden rendben. Nem egy dokival konzultáltam.
2010. szept. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ritka eset, de én ismertem olyan lányt, akinek 8 évesen már a puncija kezdett szőrösödni.
2010. szept. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

az én lányom is korán kezdett szőrösödni, és 11 évesen jött meg neki...

a fiam 7 éves, és egyik nap nyaggatott, hogy nézzem meg neki ott lent, mert szőrös. azt hittem, a pihékre gondol, így legyintettem, de addig nyúzott, míg megnéztem, és ledöbbentem..nem tévedett...

ez örökség is lehet, mert az apja családja volt ilyen korai.

2010. szept. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:)
2010. szept. 15. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!