Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálat?

Első nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,3 hónapja élek szexuális életet , és fogamzásgátló injekciót szeretnék feliratatni , részében a védekezés miatt, részben pedig a nagyon erős göcseim végett

Hogyan zajlik a vizsgálat?milyen mintákat vesznek ,illetve akár már aznap is megkaphatom a receptet vagy várni kell? Köszönöm!



2022. ápr. 13. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Injekciót nem fogsz kapni sztem, csak tablettát.
2022. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Azt nem te fogod eldönteni mit fogsz kapni, hanem az orvos. Ha azonnal odaadja a receptet akkor keress másik orvost, és NE SZEDD BE!! Egy fogamzásgátló felíratása előtt ki kell vizsgáltatni az embert. Az alapvető citológiai vizsgálatok mellett vérképet kell készíteni (hormonpanel/trombózis veszély stb.) És ezt nagyon komolyan kell kezelni, mert egyik ismerősömnek a rosszul felírt tabletta májkárosodást okozott. Csak a megfelelő készítményt, kivizsgálás után szabad bevenni. Ez pedig nem azonnal megkapható. A hormonpanelt a menstruáció 3 és 21 napján készítik el. Ezért normális orvos legalább 1 hónap után ad gyógyszert nyomon követéssel.
2022. ápr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Fel kell feküdnöd a vizsgálóasztalra, az orvos le fog venni egy kis mintát a méhnyakról a rákszűréshez, és különféle betegségekhez (pl. HPV). Ez egyáltalán nem fog fájni.

Meg fog vizsgálni kézzel, mert sokféle elváltozást azonnal ki tud tapintani.

Ez sem fájdalmas. Az egész vizsgálat nem tart 10 percig sem.

Vagy a vizsgálat előtt, vagy utána ki fog kérdezni a fennálló egészségügyi problémákról, illetve a ciklusodról. Legyen nálad, mikor volt meg az utolsó menzeszed (a vérzés első napja), illetve hogy milyen rendszeres, hány napig tart, milyen tüneteid vannak amikor megjön.

Ha fogamzásgátlót szeretnél felíratni, fog venni vért, hogy néhány megállapítsa, nincs-e semmilyen akadálya egy ilyen készítmény szedésének, lehetséges, hogy csak utána írja fel a gyógyszert.

Nem kell félned tőle, egyáltalán nem vészes :)

2022. ápr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi valaszokat,akkor én nem kérhetem azt hogy az injekciót részesítse előnyben?
2022. ápr. 13. 13:28
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
De kérheted, főleg, ha magán orvoshoz mész. Vérvételt ugyanúgy kér majd valószínűleg és nem biztos, hogy felírja, de mindenképpen mondhatod, hogy injekciót szeretnél. Ha ahhoz ragaszkodsz, akkor lehet, hogy több orvoshoz el kell menni. Én ismerek egyet, aki kifejezetten ezt ajánlja a tabletták helyett. Ha érdekel írj rám privátban.
2022. ápr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
Védekezzetek gumival, ahhoz nem kell orvos.
2022. ápr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mit jelent az hogy erős görcs, 1/10 skálán mennyire erős?

Mindig is voltak görcseid?

2022. ápr. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

10/8-9

14evesen kezdtem menstrualni ,nagyjabol 16eves koromtol kezdve vannak nagyon erős gorcseim amik egyre erősödnek

2022. ápr. 14. 19:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne endomentrózis irányban kivizsgálni téged.

Igaz hogy a fogamzásgátlótól sokkal jobb lesz,de az igazi okot az nem szünteti meg.

Mindenképp mondd meg a nődokinak az erős hasigörcsöket és kérj labort is hogy ne legyen baj. :)

2022. ápr. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rendben értem köszönöm,de van esély hogy esetleg injekciót írassanak fel?
2022. ápr. 15. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!