Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fertőzés, vagy allergia?

Fertőzés, vagy allergia?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, napok óta fáj a hüvelybemenetelem, de nem tudom ennek mi lehet az oka, ezért kérek segítséget.

Kicsit pirosabb is, sokszor viszket, de vizeléskor és az erős vízsugártól, illetve ha hozzáérek, fáj. Wc papíron nagyon kis vért is látok, miután az említett területen használom.

Arra gondoltam, hogy lehet esetleg allergia, mondjuk az óvszerre vagy sikosítóra, de már több mint két hete volt az utolsó szexuális együttlét, így ez gondolom kizárható.

Ezért szerintem ez valamilyen fertőzés lesz, bár váladék csak a megszokott mennyiségben van, nincs változás az állagát és illatát illetően sem.

Olvastam, hogy terhesség jeleként is mutatkozhat ilyen fájdalom, de ezt is szinte kizártnak tartom.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy milyen fertőzés lehet ez, ha egyáltalán az? És milyen vény nélkül kapható dologgal lehetne helyreállítani? Az ünnep miatt most pár napig nem tudok orvoshoz fordulni.


Előre is köszönöm a segítséget!



2022. ápr. 16. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gomba lehet. Az sokszor ilyen fájdalommal kezdődik és később jön a viszketés. A hüvelyváladék változását nem biztos, hogy érzékeled, sokszor pl. törlésnél annyira nem látszik, de megváltozik az állaga.

Ha sos és recept nélküli segítség kell, akkor egy canesten kombi kúrát (3nap) és utána 10 napig mivovag kúp javaslok. Ha ez nem tesz helyre, akkor valószínűleg kell majd tablettát is szedni de azt csak orvos tudja felírni

2022. ápr. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2022. ápr. 16. 08:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is gombára tippelnék.


Nem feltétlen párodtól ha védekeztetek, de ha esetleg van óvszer érzékenységed, vagy a síkosító az visz8nt megtudja úgy bolygatni a ph értéket, hogy bizony elszaporodjon a gomba, ami amúgy minden szervezetben jelen van.


Sajnos én érzékeny vagyok óvszerre is síkosítóra is. Sőt az sem mindegy milyen wc papírt használok (illatosított kilőve) nem mindegy a tusfürdő sem, és antibiotikumtól is jött már ki nagyon durva gombám.

2022. ápr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elkezdtem tegnap a Canesten-kúrát, minden rendben is volt, éreztem a javulást hogy már nem viszketett/fájt annyira, ameddig most este fel nem fedeztem két nagyon kicsi hólyagot a kisajkaknál jobb oldalon, és szerintem innen ered a fájdalom. Nsgyon megijedtem, ahogy az szokás, rágugliztam a tünetekre és 3 féle rákos megbetegedésről is olvastam, megmondom őszintén nagyon megijedtem...

Tegnap még teljesen biztos, hogy nem voltak ott (tükörrel megnéztem tegnap is és ma is), ez most alakult ki...

Nem olyan igazából, mint a képeken amiket tálaltam, inkább pattanásra emlékeztetnek vagy inkább nagyon pici szemölcsre, de fáj. Ez lehet a Canesten mellékhatása, vagy a gomba egy tünete, vagy szőrtelenítés miatt esetleg (borotvát használok és volt hogy megvágtam már magam), vagy tényleg valami komoly lehet? Nem tudom így folytassam-e a gombára a kezelést, meg vagyok ijedve teljesen...

Tegnap még teljesen biztos hogy nem voltak ott.

2022. ápr. 17. 21:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg szőrtűsző gyulladás. Borotva után előfordul.
2022. ápr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is remélem, hogy tényleg csak ennyi
2022. ápr. 17. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!